Egy elmélet szerint az érzékeny, sokat gondolkodó, „filozófikus” gyerekek (és felnőttek) számára terápiás célzatú a kertészkedés: „le kell földelni” őket. Ugyanez vonatkozik a túlmozgásos kicsikre is, de a kertészkedés minden gyerm
Itt a nyár! Legalábbis naptárilag? Bár a legtöbb magot már ősz végén el kellett vetni, még nem késő: kertészkedj a szobában, a balkonon, a kertben, és vond be a legkisebbeket is! Amikor felerősödik benned a változtatás igénye, nem csak a bútoraidat érdemes áttologatni és a függönyöket, párnákat kicserélni. Egy-két apróbb trükkel feldobhatod a lakást, a kertet, no meg a család hangulatát is. A lényeg, hogy gyermeked úgy érezze: ő itt a főkertész.
Legyen illatos a lakás!
Kis trükkel pillanatok alatt virágossá varázsolhatjátok a lakást: Vásároljatok alig nyíló vagy bimbós egynyári növényeket. Érdemes a kertészeteken kívül a szuper- és hipermarketek, barkácsboltok választékát is figyelni, itt negyedéért is kaphatsz gumós virágot a virágbolti árakhoz képest! Menjetek el a gyerkőccel kaspót, virágládát vásárolni, de kis kreativitással felhasználhatóak a régi lábasok vagy fém vödrök is. Ezek akkor szépek, ha egymás mellett többféle edény is sorakozik. Gyűjtsétek össze az ötleteket, engedd, hogy a kicsi válassza ki, mit mibe ültettek! Érdemes azt is kigondolni, több színt szeretnétek, vagy inkább csak két-három fajtát, amely egymással is harmonizál: például a rózsaszín és a kékeslila verbéna fehér petúniával. A virágok magasságával is játsszatok. Előre kerülhetnek az alacsonyabb jácintok, mögéjük a tulipánok, leghátul legyenek a nárciszok. Beszéld meg a gyerekkel, mit szeretne, hagyd, hogy a tervezésből ő is kivegye a részét. Az ilyen apró lehetőségekből tud kibontakozni a kreativitása!