Koronájától többször és többen próbálták már megfosztani, de Madonna nem hagyja magát. A popvilág kaméleonja ma is irigylésre méltóan hajlékony és strapabíró.
Madonna fiatal lány korától kezdve a testéből élt. Eleinte táncosnőként és aktmodellként kereste a kenyerét, miközben énekórákra járt. Később, már befutott énekesnőként gyakran hangsúlyozta nőiességét, szívesen, sőt provokatívan mutogatta bájait. Botránykorszakának az Evita című film vetett véget, de testével azóta is sokat törődik.
Pizza helyett diétás joghurt
Napi 1-2 órát tölt az edzőteremben, fut, jógázik és igyekszik egészségesen étkezni. Korábban nem vetette meg a pizzát és az Egyesült Államokban nemzeti eledelként tisztelt popcornt. „Hallottam az egészséges táplálkozásról, de a reklámok azt sugallták, csupán a zsiradéktól kell óvakodnunk. Ezért szárazon pattogtatott kukoricát ettem és 0 százalékos zsírtartalmú joghurtot. Kerültem a hasábburgonyát, de jóízűen elfogyasztottam a hamburgert, amiről ma már tudom, rendkívül egészségtelen, hiszen az állat minden részét, így az inakat is beledolgozzák. A puha, fehér zsömle pedig értéktelen, üres kalóriákat hordoz, semmiféle tápanyag nincs benne, a hizlaláson kívül másra nem jó.”
Jóga és ajurvéda
A művésznőt azután más hatások érték. Testi és lelki kondíciójának javítása érdekében elkezdett jógázni. Ekkor ismerkedett meg az ajurvédikus tanokkal, amelyekre most már esküszik. Sokat és szívesen eszik, ám második gyermekének születése után két hónappal már visszanyerte korábbi súlyát és alakját. Állítja, hogy ma, 42 évesen jobban érzi magát, mint húszévesen. Ifjúságának titka a jóga és az indiai eredetű ayurvéda. Ezen a módon étkezik újabban Sting, Cindy Crawford, Demi Moore és Goldie Hawn is. Az indiai szakácsok évezredekkel ezelőtt fejlesztették ki és azóta gyakorolják a „maradj egészséges, boldog és legyen jó a szexuális életed” mottójú konyhát. Az afrodiziákumokat felhasználó konyha mind az öt érzékszervre hat és visszaadja az emberek életerejét – állítja az énekesnő, akit pályatársaival egyetemben évek óta indiai guruk tanítanak. „Az ajurvédikus konyha nem úgy hat, mint a Viagra, azonnali, kedvező hatást nem fejt ki. De aki rendszeresen e tanok szerint él és étkezik, egészségesebbé, kiegyensúlyozottabbá válik és a nap végén is tele van energiával.”
Szamósza
Hozzávalók 4 személyre: a tésztához: 50 dkg liszt, 4 evőkanál gí (tisztított vaj, helyette sima vajat vagy olajat is használhatunk), 2 evőkanál joghurt, só; a töltelékhez: 1 kis fej karfiol, 40 dkg zöldborsó, 2 burgonya, 2 evőkanál gí, fél mokkáskanál őrölt koriander, 1-1 mokkáskanál őrölt római kömény és ánizs, só Elkészítés: 1.) A megtisztított zöldborsót, a meghámozott burgonyát, a rózsáira szedett karfiolt lábosba tesszük. Megforrósított zsiradékon, fedő alatt megpároljuk, kevés sós vizet öntünk alá. A fűszereket száraz serpenyőben megpirítjuk és a zöldség-hez adjuk. A megfőtt zöldséget villával összetörjük. 2.) A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és ruhával letakarva, fél órát állni hagyjuk. A tésztából diónyi darabot kicsípünk, majd kb. 12 cm átmérőjű körré nyújtjuk. A kör közepére kiskanálnyi tölteléket teszünk. 3.) Félbehajtjuk, a széleket összenyomjuk, kézzel vagy villával kicsipkézzük. A többi nyersanyaggal ugyanígy járunk el. Bő, forró zsiradékban aranysárgára sütjük. Itatósra szedjük, a felesleges zsiradékot lecsöpögtetjük. Csatnival, édes-savanyú-csípős gyümölcsmártással kínáljuk.
Mennyei banán
Hozzávalók 4 személyre: 4 banán, 15 dkg (hazai készítésű) natúr krémsajt (helyette Mascarpone krémet is vehetünk), 1 dl tejföl, 3 dkg vaj, 5 dkg cukor, fél rúd vanília, 1 teáskanál őrölt fahéj Elkészítés: 1.) A krémsajtot kikeverjük a vaníliarúd kikapart belsejével, az őrölt fahéjjal és a cukor felével. 2.) A banánt meghámozzuk, hoszszában kettévágjuk és serpenyőben, kevés vajon mindkét oldalon kissé megsütjük. Áttesszük egy tűzálló tálba. Rákenjük a krémsajtot. Leöntjük a maradék cukorral ízesített tejföllel és forró sütőben 10 percig sütjük.