Sokan azt hiszik, hogy kitűnően tudják oldani a stresszt hagyományos módszerekkel. Ha idegesek, megisznak néhány üveg bort, elszívnak egy csomag cigit. Természetesen ezzel semmit sem oldanak meg, csak mérgezik szervezetüket.
Szívbetegség, májproblémák, irritábilis bélszindróma, hát- és fejfájás, elhízás, cukorbetegség, depresszió – sokféle következménye lehet a túlfeszültségnek. Próbáld ki inkább nyolc lépésből álló antistressz-programunkat!
1.) Rangsorolj!
Teendőidet fontosságuk szerint rangsorold. Nem érdemes apró-cseprő dolgokon órákig vívódni. Mindig a leglényegesebbet vedd előre. Tanulj meg nemet mondani.
2.) Tervezz!
Minden este tervezd meg a következő nap teendőit.
3.) Mozogj!
Az általános jó közérzethez már heti háromszor fél óra séta is elég. Stresszcsökkentésre vagy zsírégetéshez viszont napi 45-60 perc kell!
4.) Változtass az étrendeden
Az étrend is befolyásolja az általános közérzetet. Fogyassz kevés telített zsírsavat tartalmazó ételt és a fogások álljanak minél több friss gyümölcsből zöldségből, magvakból és gabonából. Sose hagyd ki a reggeit!
5.) Ne nyúlj mindjárt nyugtatóért!
Cigaretta, kávé, alkohol – csak átmeneti segítség, ráadásul rongálják szervezeted. Jobb, ha előbb megkeresed a feszültég konkrét okát, és azt szünteted meg.
6.) Törődj magaddal!
Emlékszel, mikor szórakoztál jól utoljára? Ne vár, amíg szabad leszel. Szakíts időt a kellemes elfoglaltságokra.
7.) Jógázz!
A legjobb stresszoldó. Keress egy közelben működő jógatanfolyamot.
8.) Kérj segítséget!
Ha úgy érzed, hogy összecsapnak a fejed felett a hullámok, ne szégyellj segítséget kérni. Fordulj a körzeti orvoshoz, ő tud szakembert ajánlani.