A hivatalos álláspont szerint, Magyarországon csak nagyon indokolt esetben kapnak a vajúdó nők a szülést mesterségesen meggyorsító infúziót. Tehát azért soha, mert az orvos szeretne hazamenni.
Ennek ellentmondani látszik, hogy a statisztikák szerint, a sz
A WHO álláspontja egyébként az a kérdésben, hogy az oxitocin adását minél inkább vissza kell szorítani, mivel nagyon megterheli a szervezetet, és az adagolása is kényes kérdés. Azoknál a nőknél ugyanis, akiknek érfalaik gyengébbek, komoly vérzéses komplikációkat okozhat. Az oxitocint kapott nők általában arról számolnak be, hogy az infúzió bekötése után fájásaik elviselhetetlenül felerősödtek, és ez pánikot váltott ki belőlük.
Mikor indokolt?
– Túlhordás esetén – Ha a magzatvíz állapota nem ideális – Ha a magzatvíz elfolyása után túl sokáig (6-8 óra) nem indul be a szülés – Ha túl gyengék a fájások – bár ez utóbbi szempont nem egyértelmű, akadnak ugyanis nők, akiknél alig jelentkeznek görcsök a vajúdás során, mégis komplikáció mentesen szülnek. Ezt a hormont maga a test is előállítja, és szülésnél az agyunk – saját tempójában vagyis tényleg egyénre szabottan – adagolja, segítve ezzel a méh simaizmának összehúzódásait, majd a tejelválasztás beindulását. Ezen túl azonban pszichés hatása is van: serkenti a kötődést, a gondoskodást, a szeretetet a baba iránt. Szeretkezés közben is sok oxitocin szabadul fel a szervezetben, ez tehát valóban fontos szerepet játszó vegyület. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>