Na jó, de most akkor tényleg létezik reinkarnáció, vagy gyerekmese az egész? Te mit gondolsz erről? Ha engem kérdezel, csak címszavakban válaszolok: igen, létezik, hisz bizonyítják a déjá vu élmények, meg a kutyák. Hogy miért? Mindjárt kifejtem.
Déjá vu élménynek azt nevezik, amikor teszed a dolgod, például beparkolsz egy hatalmas kék ház elé, tekered a kormányt, majd beleizzadsz, és akkor hirtelen egy sárga falevél hullik a szélvédődre. Megtorpansz. Átfut rajtad a hideg. Összevonod a szemöldököd. Múltba révedsz. Hogy is? Mi is? Ez már megtörtént. Éppen így, éppen velem. De mikor? Hol? Cikáznak a gondolataid, szörnyen kínoz, hogy nem ugrik be az emlék. Mert nem ugrik be. Azért, mert előző életed emléke, amit a tudattalanod legmélyére söpörve száz meg száz biztonsági ajtó mögött tárolsz. Na, és a kutyák mit bizonyítanak? Ha voltak kutyáid, nem kell sokáig magyaráznom. Nézd meg őket, emberszemük van. Értenek emberül. Emberjellemük van, emberszemélyiségük. Ha belenézek a tibeti terrierem szemébe, meggyőződésem, hogy ember lakik benne, csak mivel kutyateste van, nincsenek meg a fiziológiai lehetőségei arra, hogy megsúgja nekem. Dr. Szabó Szilárd fizikus, spirituális gondolkodó szerint a tudatalatti tartalmak, melyeket „előző életként” tapasztalhatsz, ún. abszolút pszichikai realitásként élnek benned, ezek a te személyiséged elválaszthatatlan részét képezik, ezek teszik testedet és lelkedet egészségessé vagy beteggé, ezen élmények által megismerheted Önmagadat.
Huszonhat Napóleon egy teremben
Csattos Ilona életterapeuta mesélte a következő történetet. A reinkarnáció lehetősége, ténye mindig is érdekelte őt – és mivel hite szerint a gondolat teremtő erejű, és ami foglalkoztat bennünket, azt a sors így-úgy elénk hozza – ő is összetalálkozott a világ másik felén egy kutatóval, aki a reinkarnáció témájában végzett kísérleteket. Ilona hosszú hónapokra csatlakozott hozzá, és részt vett a foglalkozásokon, ahol a terapeuta számos embert vitt le regressziós hipnózisba, hogy előző életeiről számot adjanak. A fura az volt, hogy egyes emberek elkezdtek arról beszámolni, hogy előző életükben híres, történelmi személyiségek voltak. Ez persze még nem lenne kizárt, de amikor a huszonhatodik Napoleon, és a tizenhetedik Jézus is jelentkezett, el kellett gondolkodni a hallottakon. Ha a reinkarnáció létezik, miként lehetséges, hogy egyazon személy életét többen is megélték? Ilona és a kutató nem kételkedtek abban, hogy a reinkarnációs utazás során megélt élmények valósak. Magyarázatul inkább azt találták, hogy mindannyiunk élete és élményei egy nagy közös élményben összesednek, és ehhez a végtelen közös élményhez mindannyian hozzájutunk. Voltaképpen C. G. Jung svájci pszichiáter a lélektant felforgató tézisével, miszerint mindannyian rendelkezünk egy nagy, közös tudattalannal, ugyanezt állította. A kollektív tudattalan lényege, hogy a világ kezdete óta minden történés szimbólumokban tárolódik az ember tudattalanjában, és csak álmainkban, vagy hipnózisban férhetünk hozzájuk.
Hogyan kalandozhatnék vissza egy másik életembe?
– Spontán módon, vagyis álomban, amikor úgy ébredsz, hogy TUDOD, hogy a régmúlt valóságában jártál. De éber tudatállapotban is beugorhatnak képek, nevek, tények, amikről szintén TUDOD, hogy nem megérzések, hanem régi életből származó információk. És létezik olyan is, hogy valaki már kisgyerekkorától fogva hoz magával előző életből származó élményanyagot, ez utóbbi könnyen eredményezhet zavart a személyiségében. – Ha csoportos meditáció, vagy egy meditációs CD segítségével kerülsz vissza, akkor képes vagy felidézni egy előző élet képeit, és egy fontos eseményt, mely a keresett probléma okára utal. – Terapeuta segítségével. Mivel ilyenkor a terapeuta vezet, és gondolkozik helyetted, képes újabb és újabb részleteket, időpontokat előhívni a tudattalattidból. Képes ezek közül azt kiválasztani, amelyikkel foglalkozni érdemes. – Speciális hallucinogén anyagok segítségével. A sámánok, indián varázslók a pszichogén anyagok igen széles skáláját használják, melyek segítségével az emberi tudat igen szokatlan aspektusai válnak megtapasztalhatóvá. Ezek egy része a köztes létbe, más részük előző életekbe vezet. A leírások alapján ilyenkor általában megszakad a kapcsolat a külvilággal, tehát vezetésről nem igazán beszélhetünk, viszont az események átélése moziszerű, rendkívül részletes és hosszadalmas. (Részletesebb leírást találsz Dr. Szabó Szilárd honlapján: www.melymeditacio.hu)
Melyik módszer a legtutibb?
Nincs tuti vagy még tutibb módszer, mindenkinek meg kell találnia a sajátját. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a külső beavatkozás (terapeuta, csoportos hipnózis, stb.) során a terapeuta személyén sok múlik. Mint minden keleti tannál, itt is érvényes a „Ne árts” elve, vagyis csak annyira szabad kutakodni, amennyire a psziché magától „hajlandó” erre. Ha a terapeuta erőszakos, és olyan tájakra, eseményekhez sodorja a pácienst, amerre magától nem szívesen menne, könnyen előfordulhat, hogy többet árt, mint használ. Én kizárólag olyan pszichológushoz mennék regressziós hipnózisra, akinek van erről bizonyítványa, vagyis képzett. Mert különben könnyen előfordulhat, hogy van egy jó kis szorongásom, amit szerettem volna „kigyógyíttatni”, és mire feleszmélek, lesz belőle kettő. Ugyanis a feldolgozatlan élményt, ami az előző életből marad, nem minden esetben célszerű az új életben tudatosítani, mert további problémát okozhat. Forrás: www.melymeditacio.hu www.regresszio.hu www.eletterapia.hu