A világ nem sokat változik: nagyanyáink aludttejjel kínálták csemetéiket, mi probiotikus joghurtot teszünk gyermekünk uzsonnacsomagjába. A kettő majdnem ugyanaz.
A savanyú tejtermékek története több mint négyezer évvel ezelőtt kezdődött. A kifejt tejet őseink kezdetben nem tudatosan savanyították meg, hanem hűtés hiányában magától megsavanyodott. Kiderült, hogy az így keletkező termékek fogyaszthatók, sőt, szomjoltó hatás vagy eltarthatóság tekintetében még felül is múlták a tejet. Ez a felismerés késztette arra eleinket, hogy tudatosan állítsák elő a savanyú tejet.
Elűzi a macskajajt
A savanyított tejtermékek különös hatásáról a népi okosság már régóta sok jót tudott: régebben azt hitték, védi az embert a gonosztól, majd azt, hogy fekélyek és daganatok ellen is hatásos, fokhagymával keverve pedig felveszi a harcot a malária ellen. Ha hidegen eszik-isszák, elűzi a legborzalmasabb másnaposságot is. Iránban olcsó szépségápoló szerként használják, és esküsznek fiatalító hatására. Bulgáriában mindmáig orvosságnak használják lázas megfázás, hasmenés esetében kanalazva, leégésnél pedig bőrre kenve.
Mire jók a probiotikumok?
– gátolják a kórokozó baktériumok szaporodását – javítják az emésztést és a táplálék felszívódását – erősítik az immunrendszert – bélrendszeri megbetegedések esetén sikeresen kiegészítik a gyógyszeres terápiát – antibiotikumos kezelések után regenerálják a gyomrot – csökkentik a bélrendszeri daganat kialakulásának valószínűségét – csökkentik a koleszterin szintet A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>