Így gyógyít a termálvíz!
Kellemes dolog a termálvízben ejtőzni – ráadásul az egészségünkre is jó hatással van!
Termálvíznek a föld mélyéről feltörő, literenként 1000 mg oldott ásványi anyagot tartalmazó vizeket nevezzük. A 40 fok feletti vizeket forrásvíznek, a 34 fok felettit termálvíznek hívjuk. Felhasználása sokrétű, a fürdőterápia számos panaszt enyhít.
Balneoterápia
A kifejezés a latin „balneo”, fürdő szóból ered. A termálvízben való ejtőzés a test egészére jó hatással van. A kénes vizek elsősorban a mozgásszervi megbetegedésekben segítenek, a reuma és az izületi panaszok ellenszere. A szénsavas fürdőt keringési és szívproblémák esetén alkalmazzák. A jódos-brómos víz a nőgyógyászati betegségeket gyógyítja.
A fürdőterápia alkalmazásával szépülünk is: a bőr megújul, az ásványi anyagoknak köszönhetően a bőrhibák enyhülnek, a pattanásos bőrrel is csodát tesz a termálvíz.
Ívókúra
A balneoterápia része a gyógyvizek fogyasztása is. Ez kiváló méregtelenítő, valamint segít a gyomor- és bélpanaszokon, jó hatással van az emésztőrendszer működésére.
Mikor tilos?
Szívkoszorúér-megbetegedésben, szívelégtelenségben szenvedők ne alkalmazzák. Gyulladásos panaszok esetén is kerülendő. A várandósság alatt szintén nem javasolják a fürdőzést.