Hatásosak a megfázás tüneteivel szemben és felfrissítenek!
Gyömbértea
Ha belülről akarod magad felmelegíteni, és feltöltődni energiával, igyál egy csésze gyömbérteát. Készítése: meghámozol egy friss gyömbérgyökeret, 5-6 vékony szeletet levágsz belőle, és belehelyezed egy csészébe. Leöntöd forró vízzel, és lefedve 10 percig állni hagyod. A szeleteket a csészében hagyod, kevés mézzel édesíted, hozzáadsz némi citromlevet, és nem túl forrón, apró kortyokban fogyasztod el.
Citromfűtea
A népi gyógyászat számos betegségre használja. Rossz közérzet, idegesség, gyomor- és bélpanaszok, epe- vagy májbántalmak, megfázás esetén és a menstruáció alatt egyaránt segít a fogyasztása. A növény illóolaja baktérium-, vírus- és gombaölő hatással bír.
Adagolása: Ha nyugtalanság ellen szeretnéd használni, akkor 2,5 dl forró vízbe tegyél 2 tk citromfűlevelet, hagyd állni 10 percig, majd szűrd le. Naponta 2-3 csészényit fogyassz belőle, négy héten át.
Kakukkfű-tea
Éterikus olajaival megnyugtatja és erősíti a légutakat, fertőtleníti az egész szájüreget és a torkot. Elkészítése: egy csésze forró vízbe tegyél két kávéskanál kakukkfüvet, hagyd 5 percig állni, majd szűrd le, és a gőzét belélegezve lassan, kortyonként idd meg.
Hársfatea
Nátha, megfázás vagy orrdugulás esetén használható, hiszen erős gyulladáscsökkentő és nyákoldó hatással bír.
Adagolása: Önts le 1 tk szárított virágzatot 2,5 dl forró vízzel. Naponta igyál meg belőle 2 csészényit.
Kamillatea
Nincs olyan háztartás, ahonnan hiányozna ez az univerzális gyógynövény. A kamillás gőzölés a köhögés és a nátha bevált ellenszere, teaként fogyasztva pedig enyhíti a gyomorpanaszokat és a rosszullétet.
Adagolása: Önts le 2,5 dl forrásban lévő vízzel 1-2 ek szárított kamillavirágzatot. Hagyd állni kb. 10 percig, majd szűrd le.