Megfázás, torokgyulladás ellen is nagyon hatékony!
Megfázás és influenza
Nagyon fontos a megelőzésben az immunrendszer megerősítése. A grépfrút igen magas természetes C-vitamin-tartalma miatt segít ebben. Egyél naponta egy grépfrútot vagy idd meg a levét!
Ha megfáztál, jót tesz az aromaterápia: tegyél a fejedre törölközőt, és lélegezz be forró grépfrútolajat, hiszen vírusölő és élénkítő hatású. Naponta egyszer vegyél gőzfürdőt 20 cseppnyi grépfrútmagkivonatot adva a fürdővízhez. Fontos, hogy hetente legyen legalább egyszer a szabadban sétálj! Egyél sok fokhagymát, hideg időben öltözz rétegesen! Ha köhögsz, igyál mézes grépfrútlét, és gargarizáláshoz keverj el grépfrútmagkivonatot langyos vízben!
Támadás a vírusok ellen
A grépfrútmagkivonat elsősorban bioflavonoidot, glikozidot, C-vitamint és néhány fehérjét tartalmaz. Ezeket a grépfrút magjából és a gyümölcshús hártyájából nyerik. A grépfrútmag hatóanyaga elpusztítja a kórokozók sejtburkát, és szabályosan „kiéhezteti” őket anélkül, hogy az emberi szervezetet károsítaná. Ezáltal természetes módon semmisíti meg a vírusokat, baktériumokat, gombákat és parazitákat.
Seb és kiütés
A grépfrút fertőtlenítő hatású, így kisebb bőrplasztika vagy égési sérülés után jót tesz a grépfrútmagcseppes kenőcs. Ehhez keverj össze teafaolajos vagy körömvirágkrémet pár csepp grépfrútmagkivonattal! Sebre keverj össze grépfrútmagkivonatot avokádó- vagy olívaolajjal, és kend be a sebhelyet! Ha nedves zokniit, harisnyát grépfrútmagban mosod át, megelőzi a láb izzadását is.
Gyomorfájás
Enyhébb gyomorégésnél, vagy -görcsnél is segít a grépfrút.Hasfájásra igyál langyos grépfrútlét, ha teltségérzeted van, rágj ananásztablettát!