Fertőzés, vírus, megfázás, visszér – az illóolajok segítségével számos betegséget legyőzhetsz természetes módon, de az aromaterápiának pontos szabályai vannak, amelyeket nem árt ismerni.
Az aromaterápia a gyógynövényekből kivont illóolajak segítségével fejti ki jótékony hatását. A felhasználásnak azonban komolyan szabályai vannak!
1. Mivel az illóolajok vízben nem oldódnak, fürdők és borogatások esetében szükséges hordozóanyagot használni, vagyis az olajat mézbe, tejbe, tejszínbe, sóba keverve adni a vízhez.
2. Sok olaj irritálja a bőrt, ezért soha nem szabad önmagukban felvinni őket, csupán bázisolajokkal elkeverve. Bázisolaj lehet például a szezám-, a mandula- vagy a búzacsíraolaj.
3. Az illóolajok erősen befolyásolhatják a homeopátiás kezelést, így alkalmazásuk között legalább fél órának kell eltelnie.
4. Várandósok az terhesség első 3 hónapjában semmiféle olajat ne használjanak, és utána is csak előzetes tájékozódás után válasszanak!
5. Kizárólag a 100 százalékos tisztaságú, természetes anyagok hordozzák a valódi gyógyhatást, így még párologtatáshoz is ezeket érdemes választani.
Ismerd meg a 3 leghatásosabb, immunerősítő illóolajat!
Teafa
Ez a legerősebb fertőtlenítő hatású illóolaj, amely bevethető vírusok, baktériumok, gombák ellen egyaránt, ezért bármilyen fertőzés kivédésére és továbbterjedésének megakadályozására alkalmas. Mivel nem jellegzetes az illata, kitűnően kiegészíthető más, kellemes aromájú olajakkal.
Citrom
A szobában párologtatva elpusztítja a fertőzést okozó vírusok, baktériumokat, fokozza a vérkeringést, sőt a visszerek elleni harcban is segít. Fontos azonban, hogy fényérzékenyítő hatással is bír, aminek eredményeképpen a citrom illóolajjal kezelt felület könnyebben leég, ezért ha külsőleg alkalmazod, ne menj a napra még télen sem.
Eukaliptusz
Kellemes mentolos illatú olaj, amely ideális segítő a megfázásos időszakban, hiszen remekül fertőtlenít, hűsít és könnyíti a légzést. 6 éves kor alatt az enyhébb eucalyptus radiata illóolajat érdemes alkalmazni, mivel az eucalyptus globulus töményen akár hörgőgörcsöt, légzésbénulást okozhat a kicsiknél.
Forrás: www.oxygenmedical.hu