Az ókoriak hittek abban, hogy egyes kövek segítségével meggyógyíthatják a betegeket, felébreszthetik a szerelmi szenvedélyt, illetve lelki békét nyújthatnak. Ismerd meg a kristályok titkát!
A szivárvány minden színében tündöklő ásványok évezredek óta foglalkoztatják az emberek fantáziáját. A különféle kultúrák eltérő mítoszokat szőttek róluk. A perzsák például az ég színét a kék lapis lazulinak tulajdonították. Emellett hitük szerint mindegyiknek különleges ereje volt – például eltérítette a viharokat. Nemcsak a mágiában alkalmazták a köveket, éppúgy hordták ékszerként is, porrá morzsolva pedig sminkszerként, illetve festékek alapanyagaként használták.
Napjainkban legalább annyira divatos kristályokat viselni nyakláncként, karkötőként vagy gyűrűbe foglalva, mint évezredekkel ezelőtt volt. Bár ma sokan csak a szépségük miatt vásárolnak ásványokat, az ezoterikusok szerint érdemes megismerkedni a nekik tulajdonított mágikus erővel is.
Ametiszt
A lila ásványról a görögök úgy gondolták, megóvja őket a részegségtől, illetve a másnaposság kellemetlen tüneteitől. Ezért gyakran porrá törték, és vízben elkeverve fogyasztották. Színe miatt sokan a mai napig a tiszta, józan és bölcs gondolatok forrásának tartják. Egyesek szerint segíti a meditációt.
A Halak és a Skorpió állatövi jegyek köve.
Jáspis
Az általában vöröses színű kristály a görög hagyomány szerint nemcsak kitartóvá tette viselőjét, de megteremtette testi és lelki harmóniáját, illetve megszüntette félelmeit. Aki jáspisból készült ékszert hordott, azt megértőbbnek és érzékenyebbnek tartotta a környezete, mivel állítólag könnyebben szót értett mindenkivel.
A Kos és a Rák asztrológiai jegyek ásványa.
Lapis lazuli
Az élénkkék ásványt az egyiptomiak szentnek tartották, de számtalanszor alkalmazták a szépítkezésben is. Úgy hitték, erősíti az intuíciót, és természetfeletti erővel ruházza fel tulajdonosát – például láthatatlanná teheti az ellenség előtt. A misztikusok szerint segíti a spirituális fejlődést, a depresszió leküzdését, illetve az önálló élet elkezdését.
A Nyilas és a Szűz jegyek kristálya.
Obszidián
A fekete vulkanikus kőzet üvegszerűen áttetsző. A hiedelem szerint, aki átnézett rajta, megláthatta a holtak világát. Számos kultúrában – például az ókori egyiptomiakéban és görögökében – tükröt készítettek belőle, amelyet haláluk után tulajdonosával együtt temettek el. Napjainkban is gyakran használják az obszidiánból készült tükröt jóslásra.
A Bak csillagjegy szülötteinek ásványa.
Akvamarin
A halványkék kristályt színe miatt egykor a tengerek kövének tartották. Az ókori görögök, rómaiak hittek abban, hogy segítségével bárki hatalmas testi erőre tehet szert. Úgy vélték, oldja a feszültséget és az agressziót. Emellett viselője kitűnő beszédkészséggel rendelkezik, mindig érthetően és világosan fogalmaz.
A Vízöntő állatövi jegyhez tartozik.
Tigrisszem
A barnás aranyszínű kristály viselője állítólag hamarabb észreveszi a közeledő veszélyt. Ezért a görögök gyakran hordtak magukkal tigrisszemet, például a háborúk idején. Aki magánál tartotta, annak éles látást kölcsönzött, és megóvta a csalók csapdáitól. Napjainkban az ezoterikusok főként a figyelem összpontosításához használják. Jól jöhet például, ha valaki vizsgákra készül.
Az Oroszlán asztrológiai jegy köve.
Achát
Különféle színű (szürke, mohazöld) és mintázatú (például csíkokkal, pettyekkel tarkított) változatai léteznek. Az ókori egyiptomiak főként ékszerként viselték, így óvták meg magukat a betegségektől. Emellett lázcsillapítóként szintén használták. Az opálos színű tűzachátról napjainkban is úgy hiszik, magabiztossá tesz, és kellő bátorságot ad a tervek megvalósításához.
A Bika és az Ikrek csillagjegy szülötteinek ásványa.
Türkiz
Nemcsak az európaiak, az egyiptomiak, de az indiánok is védelmet nyújtó kristályként tekintettek erre a kék színű ásványra. Emellett szerencsehozó amulettként szintén használták, és gyakran alkalmazták lehangoltság ellen. Az ókori rómaiak türkizt tartottak maguknál, amikor saját véleményüket kellett megvédeniük, mivel úgy hitték, a kő növeli meggyőző képességüket.
A Mérleg asztrológiai jegy kristálya.
(Forrás: http://www.kristalyakademia.hu/mini_kristaly_lexikon, Corrine Kenner: A kristályokról kezdőknek, http://www.atlantiszkapui.hu)