Október 27-én, szerdán ünneplik a buddhisták 2021 utolsó tízmilliószoros napját. Itt az alkalom, hogy csupa jót tegyetek, kívánjatok és csodák történjenek veletek. Ki ne hagyjátok a lehetőséget!
2021 utolsó tízmilliószoros napja október 27-re esik. Ezen a napon ünneplik a buddhista hívek az év negyedik és egyben utolsó Nagy Buddha napját. A tízmilliószoros napok minden évben más időpontokra esnek, hiszen ezek is épp úgy mozgó ünnepek, mint nálunk a húsvét és a pünkösd. Ezeket is Hold járása, a holdhónapok alapján határozzák meg. A szerdai az év kilencedik holdhónapja és annak 22. napja. S ez a buddhista naptárakban megkülönböztetett jelentőséggel bír, hiszen ez a Lhabab Düchen, vagyis a Mennybemenetel ünnepe. Ezen a napon Buddha a mennybe szállt az istenek közé, ahonnan aztán később visszatért és tanította a földi halandókat.
2021 utolsó tízmilliószoros napja különleges és rendkívüli
Természetesen valamennyi tízmilliószoros nap különleges és egyedi energiájú. Ilyenkor – a hagyomány és a buddhisták hite szerint – a kívánságok, a vágyak, a tettek, a gondolatok tízmilliószoros erővel hatnak. Ezeken a napokon éppen emiatt a pozitív gondolkodás mondhatni kötelező érvényű. Mert ahogyan a jó dolgok, úgy a negatívumok is érezhetőbbek lehetnek. Szóval, mindenképpen érdemes csupa olyasmire gondoljunk, amit meg szeretnénk valósítani a jövőben, amit szívünk és hitünk szerint el szeretnénk érni.
A nyugati asztrológia szerint, amikor a Nap a Skorpió jegyében jár a befelé figyelés, az ellazulás, az elcsendesedés, a relaxáció, meditáció még fontosabb, mint az év más szakaszában. A megérzéseink felerősödhetnek, olyan felismeréseket tehetünk, amelyek a lélekfejlődésben, az önismeretünkben támogatnak és segítenek bennünket. Sok mindent megtudhatunk magunkról, amit korábban talán nem is feltételeztünk. Persze lehetnek olyan felismerések is, amelyeket nem biztos, hogy örömmel fogadunk, de ez a szembetekintés ideje, s így jobb, ha megbarátkozunk a személyiségünkkel, a gondolatainkkal, és olyannak fogadjuk el magunkat, amilyenek vagyunk. Önmagunk elfogadása és szeretete legalább olyan fontos, mint a környezetünk felé áramló pozitív érzelmek.
Tízmilliószoros napokon teljesülnek a kérések
A tízmilliószoros napokon különösen fontos tehát, hogy megnyissuk a szívünket, könyörülettel, elfogadással tekintsünk magunkra és másokra egyaránt. Pozitívan gondoljunk, szeretettel, tisztelettel tekintsünk mindenkire, beleértve természetesen saját magunkat is. Önzetlenül segítsünk másoknak, hiszen az önzetlenségből, az empátiából nyert pozitív energia sokszorosan visszaszáll ránk is. Örüljünk őszintén és szívből mások sikerének, mert ez az érzés erősít bennünket is a törekvéseinkben.
Érdemes az egészségünkre, a teljességre, a jólétre, a harmóniára, lelki békére gondolni, és mindarra, amit meg szeretnénk valósítani a közelebbi és távolabbi jövőben. Minél többen cselekszünk jót, annál több pozitív energia árad szét a világba. S erre manapság különösen nagy szüksége van mindenkinek. 2021 utolsó tízmilliószoros napja legfőbb ereje ebben rejlik.
Gyújthatunk szerdán halványlila színű gyertyát, közben csendesedjünk el, figyeljünk befelé és halljuk meg a belső, mélyből érkező gondolatokat. Mondjuk imát, érezzünk hálát mindazért, amit eddig elértünk, megkaptunk a sorsunktól, aztán ha kedvünk tartja, kérhetünk az égiektől. Ezen a napon ugyanis valóban csodák történhetnek velünk…
Tízmilliószoros napokon a legfontosabb
- a pozitív gondolkodás,
- az önzetlenség,
- a feltétel nélküli szeretet gyakorlása,
- a hála érzése,
- nyugalom, harmónia és a belső béke érzése,
- tisztelet mások és önmagunk iránt,
- könyörület és támogatás bárki felé.
Boldog Lhabab Düchen napot mindenkinek. Lélekben érdemes együtt ünnepelni a buddhista hívekkel az év utolsó dharmacsakra napján, amely Buddha mennybemenetelének napja is. A hagyomány szerint Buddha ezen a napon mondott köszönetet az édesanyjának. Tegyük meg mi is.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni a tízmilliószoros nap mellett: