Nagyon sok titkot tárnak fel a színek. Nemcsak a lelkünkről, hanem az egészségünkről is beszélnek. Sőt, gyógyítanak is.
Nem kell auralátónak lenni ahhoz, hogy beleláthassunk mások lelkébe. Elég, ha megismerkedés után kifaggatjuk a kedvenc színeiről. Ugyanis a színek kódnyelve nagyon egységes és meghatározó.
Mindennapi életünkben a színek legtöbbször természeti jelenségekhez kötődnek. A kék mindig a tengert, az eget, a látóhatárt idézi, a zöld a természetet, a megújulást, a vörös az életet, a haragot, a vért, a forradalmat.
Aki egy nehéz nap délutánján úgy érzi, nem tud még pihenni, legalábbis nem a lakásban, az sétálni indul, és közben nem is sejti, hogy ezt azért teszi, mert a szervezete a zöld színre vágyik. Park, erdő, domboldal vagy folyópart hívja. Viszont ha a környezetében sok a vörös, a narancsszínű vagy a sárga, akkor feltöltődik energiával, és ilyenkor még a munka is könnyebben megy, mert ezek a színek a tevékenységre hatnak pozitívan.
Már az ókorban ismerték – igaz, nem sokan és nem mindenhol – a kromoterápiát, a színek gyógyító hatását. Az ehhez készült elmélet hívei állítják: a szervezetnek sok egyéb mellett mindig a megfelelő színre van szüksége a normális működéshez. Az őskorban a halottat azért festették vörösre, mert hitték, hogy az „élet színétől” újraéled. Úgy gondolták, minden embernek meg kell kapnia bizonyos „színadagot”, és akkor nem lehet nagyobb baja.
A színek gyógyító ereje
Korunk lélekgyógyászai már figyelembe veszik munkájuk során a színek hatását is, ha magyarázni nem is tudják, hogy az egyik miért okoz fájdalmat, míg a másik megnyugvást. A lényeg, hogy kedvezően befolyásolja a gyógyulást.
Az egészség megőrzését a barátságos színek szolgálják. A betegnek ajánlott színes lámpákkal világított helyiségben tartózkodnia, főképp a sötét téli délutánokon, illetve este és éjszaka. Naponta egyszer legalább tizenöt percig legyen barátságos színt árasztó lámpa alatt, a többi időben a normális sárgás belső világítás ajánlatos.
A vörös a vér betegségeinél, a tüdő, a szív, az izmok bajánál segíthet, de az alkoholbetegek gyógyításában is jelentős szerepet kap.
A narancsszín a vesebetegségnél, az izmok túlhajtottságából eredő kóroknál hat kedvezően.
A sárga javítja az emésztést, csökkenti a kóros anyagcsere-folyamatból eredő károsodást. Használ az asztma és a cukorbaj, illetve depresszió esetén is. Vörössel felváltva a sárgát alkalmazzák bénulásoknál.
A zöld csökkenti a vérnyomást. Erősíti a bőrt és a csontokat, de álmatlanság esetén is ajánlatos.
A kék csökkenti az étvágyat, és sikerrel vetik be szívideg-panaszoknál. Ugyancsak jó a pajzsmirigy-túlműködésre is. Baktériumölő hatását is felfedezték a szakemberek, ezért ajánlják torokgyulladás enyhítésére.
A lila szembetegségeknél, orr- és fülbántalmaknál használható. Csökkenti a száraz köhögést és megszünteti a belek szabálytalan működését.
Az Astronet ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és friss infókért!