Edina élete hatalmas fordulatot vett, miután egy éjszakai vihar során villámcsapás érte a házat, és őt magát is. Vajon tényleg lehetséges, hogy az elektrosokk képes felerősíteni az extraszensz képességeket?
Edina és párja, Andor egy földszintes, kisebb kertes házban él. Nyár elején a nagy melegre való tekintettel nyitott ablakoknál aludtak el, bár a meteorológia vihart jelzett.
Éjjel 3 órakor Edina sikoltva, izomgörcsökkel ébredt és ült fel az ágyban, miután egy hatalmas mennydörgés zaja és az egész szobát bevilágító villámlás legmélyebb álmából rázta fel. Andor is felkelt a velőtrázó sikolyra, ő azonban olyan mélyalvó, hogy a viharból szinte semmit sem érzékelt.
Mivel több elektromos készülék, többek között a tv és a mikrosütő is működésképtelenné vált, egyértelművé vált számukra, hogy villámcsapás érte a házat. Edina izomgörcsei arra engedtek következtetni, hogy őt is kisebb mértékű elektrosokk érte. Vízágyon aludtak, ami nagy eséllyel elősegítette a néhány milliamperes elektromos traumát, amely Edinát érte.
A következő napokban Edina izomfájdalmai és kisebb görcsei elmúltak, viszont a mentális állapotában jelentős változásokat érzékelt. Szinte állandóan feszültnek érezte magát, álmatlanság kínozta, mintha az agyműködése hiperaktívvá vált volna. Edina mindig is rendkívül érzékeny volt testileg- lelkileg, alapból erőteljes empátiával és extraszensz képességekkel rendelkezett. A villámcsapás utáni hetekben megérzései hihetetlen mértékben erősödni kezdtek. Nemcsak a párja gondolatait látta kristálytisztán, hanem a közeljövő történéseit is érzékelte. Megérezte külföldön élő barátnője betegségét, és hiperérzékennyé vált az érzelmi élete. Egyre frusztrálóbbá és kellemetlenebbé váltak az érzékelései, gondolatainak szinte képtelen volt gátat szabni.
Mi okozhatta ezt a felfokozott extraszensz állapotot? Vajon volt köze a villámcsapáshoz?
Az elektrosokk és a pszi-képességek felerősödése
Amit Edina átélt a villámcsapás következtében, az gyakorlatilag egy orvosilag is alkalmazott beavatkozáshoz, az elektrosokk-terápiához hasonló.
Már régen is ismerték, és orvosi ténynek tekintetették, hogy elektromos impulzusok „bevezetése” az agyba hatást gyakorol az idegrendszer működésére, és más terápiára nem reagáló betegeknél a depresszió és viselkedészavarok enyhítésére hasznos módszernek találták.
Tobozmirigyünk, ami nem más, mint a harmadik szemünk szerve, szintén érzékenyen reagál az elektromos impulzusokra. Régen, a képességeik fejlesztésére vágyó, mágiát gyakorló adeptusok fém és sárgaréz alapú, koranaszerű tárgyakat helyeztek a fejükre, egyfajta kondenzátorként. Rájöttek, hogy az elektromosság stimulálja a tobozmirigy és az idegrendszer működését, és mentális képességeik jelentős felerősödését tapasztalták.
Azt fontos megjegyezni, hogy egyénenként változó, kiből mit vált ki neurológiailag az elektromosság. Van, aki a „ túltöltöttség” miatt egyszerűen idegrendszerileg instabillá, frusztrálttá és zavarttá válik, mindennemű pszi-képesség kialakulása nélkül. Az, hogy Edina esetében minden bizonnyal a tobozmirigy stimulálása történt, véletlen egybeesések következménye. Fontos, hogy Edina fejét milyen irányból érte az elektromos behatás, éppen melyik oldalán feküdt a villámcsapáskor, hol volt a „bemeneti pont”. A vízágy- mivel a víz köztudottan vezeti az elektromosságot- szintén közrejátszhatott az esemény kialakulásában, illetve, hogy mindez a mélyalvás REM fázisában történhetett, ezáltal Edina agya egyfajta transzállapothoz hasonló stádiumban fogadta be az elektromos impulzust.