Amikor bajba kerül az ember, akkor is imádkozni kezd, ha ateista, amikor pedig dühös, úgy szalad ki száján az átok, hogy eszébe sem jut, szavai valójában „negatív imák”, amik könnyen valóra válhatnak.
Amióta A Titok című bestseller elindult hódító útjára, egyre többen határozzák el: igenis élni fognak a bennük szunnyadó varázserővel, az akarattal, és elérik legrejtettebb vágyaikat. Mert a titok „csupán” annyi, hogy nagyon erősen hinnünk kell abban, amit szeretnénk.
Mi az ima?
A jól megfogalmazott ima valójában pozitív jókívánság, a koncentrálás nagyon erős formája, amikor csak egy dolog lebeg az imádkozó szeme előtt: az óhajtott cél. Ezt a célt meditálással, erős koncentrálással a nem hívők is elérhetik. A pozitív energia gerjesztése és másokra történő átvitele ugyanis nekik is segít. Az ima gyógyító ereje a ma már mérhető pozitív energia gerjesztésében rejlik. Az imádkozik helyesen, aki az elérendő célt nagyon pontosan megfogalmazza: „Istenem, add, hogy meggyógyuljak”, vagy „Meg kell gyógyulnom, segít a terápia, segítenek az orvosok, segít az akaraterőm, segítenek az égiek”.
Viszont aligha hoz gyógyulást, ha valaki azért imádkozik, hogy ne haljon meg. A „ne(m)” szó negatív töltete ugyanis kioltja a pozitív energiákat. Erre bizonyíték egy amerikai kutatás, melyet egyetemisták körében végeztek. Kiderült, azok, akik nagyon erősen arra koncentráltak, melyik tételt nem szeretnék kihúzni, szinte mindnyájan a rettegett tétet húzták. Sokkal jobban jártak volna, ha arra koncentrálnak, amit tudnak, és azt akarták volna kihúzni.
Mi az átok?
Nem egyszerűen rossz kívánság. Több annál. Fegyver, amely akár ölni is tud. Alighanem jóval régebbi, mint az ima. Talán mert a rossz szándék gyakoribb, mint a jó… Az átok évezredek óta arra szolgál, hogy félelmet ébresszen és visszatartson valakit egy bizonyos cselekvéstől, viselkedéstől, s ha mégis megteszi, hát maga hívja ki a sorsot, vagyis utoléri az átok. Átkozni lehet szemtől szemben, de lehet úgy is, hogy a rontást adó nem is találkozik „áldozatával”. Ősrégi keleti módszer, hogy az ellenfél viaszból öntött figuráját több helyen átszúrják tűvel, hogy az elátkozottnak azon a testtájon fájjon. Ma is gyakran használják jósok és mágusok a „fényképes” módszert, amikor az „áldozat” fényképét egy sajátos oltárra tűzik, és hét egymást követő napon azonos időpontban hét-hét percig meggyújtanak előtte hét fekete gyertyát. Ha az átok működik, a megátkozott akár bele is halhat frissen szerzett bajába. Az orvostudomány sok olyan esetet feljegyzett, amikor valaki teljesen egészségesen, minden tudományosan értelmezhető ok nélkül ágynak esett, és meghalt. A boncolás sem mutatott ki szervi bajt, viszont az elhunyt környezetében élők tudták: átok ült rajta. A pozitív gondolkodás, az erős akarat, az ima fel tudja oldani az átkot. Az észak-amerikai navajo indiánok a még beszélni sem tudó gyermekeiket arra tanítják: „gondolkozz szépen”, „beszélj szépen”, azaz mindig a jót fogalmazd meg, a rosszat szavakban is kerüld. A kutatók mindenesetre elámultak azon, hogy az orvos által végzetesnek diagnosztizált betegségből is képesek meggyógyulni, ha az orvos hagy egy halvány reménysugárt a gyógyulásra. Amikor a doktor azt mondta az előrehaladott rákos betegnek, hogy „talán még nincs minden veszve? Mindent megteszek, hogy meggyógyuljon!” – a beteg tényleg jobban lett, és élete évekkel meghosszabbodott. Viszont halálos kimenetele volt olyan betegségeknek, amikből könnyedén meg lehetett volna gyógyulni, csak az orvos rosszul „tálalta”: „a vakbélműtét rutin dolog, de olykor abba is bele lehet halni!”
Mi a szerelmi mágia?
A szerelmi mágia erősen hasonlít az átok, a rontás rítusához. Egy tőről fakadnak: fekete mágia ez is, az is. Hiszen beavatkozunk valakinek az energiarendszerébe és érzelemvilágába, valami olyanra „kényszerítjük”, amit ő nem kíván, nem szeretne. A szerelmi kötésnél is szükség van az imádkozáshoz hasonló nagyon erős koncentrálásra, de kell még valami apróság, ami a vágyott embertől származik. Ez lehet hajszál, körömdarab, egy naponta viselt ruha vagy kedvenc tárgy. És kell hozzá gyertya is. A láng ugyanis egyrészt elsimítja a csapongó gondolatokat, segít a koncentrálásban, másrészt felerősíti a rezgéseket.A másik emberre ugyanis csak úgy lehet hatni, ha a saját rezgéseinkkel szinkronba hozzuk az övét. Mivel a vörös a szenvedély és a vágy színe, szerelmi mágiához leginkább piros gyertyát kell gyújtani. Ha nem „megszerző”, hanem „megtartó” mágiára van szükség, akkor érdemes inkább sárga vagy rózsaszín gyertya mellett meditálni. Ám aki kellőképpen erős, határozott egyéniség, arra nem nagyon hat az efféle praktika. Az átokkutatók szerint a negatív energia nemcsak a tudatunkban rombolhat, hanem bizonyos tárgyak által is. A tárgy ugyanis magába szívja a rosszat, a félelmet, a betegséget, és továbbadja azoknak, akik érintkeznek vele. Lehet, hogy a tárgy eredeti tulajdonosa nem akarattal ruházta fel ártó energiával kedves tárgyát, csupán annyi szenvedése, kínja tapad hozzá, hogy az töltötte fel negatív energiával. (Ezért nem szabad utcán talált ékszert, pénzt azonnal használni. Meg kell előbb „tisztítani” a negatív hatásoktól, azaz le kell venni róla az esetleges átkot).
Mi az amulett?
A talizmánok Indiából jutottak először a perzsákhoz, aztán használatuk az évszázadok során az egész világon elterjedt. A talizmánnal a jóindulatú, kedvező energiákat lehet magunkhoz vonzani. Az amulettel pedig (ami a talizmánból fejlődött ki, és elsősorban a védelmező istenség képét, jelképét ábrázolja) távol lehet tartani a negatív energiát. Ha nem saját maga készíti a talizmánt, amulettet, használat előtt „meg kell tisztítani”, ugyanis nem tudhatja, milyen energiákkal töltődött fel, mielőtt önhöz került. A legegyszerűbb tisztítási módszer: hideg folyó víz alatt kell tartani, majd törlés nélkül ki kell tenni teliholdkor vagy újholdkor az ablakpárkányra, és két nap, két éjjel ott hagyni úgy, hogy a holdfény is, a napfény is érhesse. Akinek fontos a testi-lelki egészsége, annak meg kell tanulnia a Föld és az Univerzum energiájának felvételét és kiegyenlítését. Erre már évezredekkel ezelőtt rájöttek a kínai bölcsek. A chi kung, a kung fu, a tai chi és a relaxációs módszerek többségének lényege a külső-belső harmónia megteremtése, a pozitív gondolkodás. Akinek ez sikerül, annak „imája meghallgattatik”, s nem fog rajta sem átok, sem rontás.
Védőburok átok ellen
Az átok elsősorban azon fog, akinek aurája gyenge vagy könnyen sebezhető, illetve akiben túl sok a negatív energia. Hogy megvédje magát ellene, építsen maga köré védőburkot, amelyen nem tud áthatolni a negatív energia, vagyis amin nem fog az átok. Gyújtson meg egy vagy három fehér gyertyát. A lángot nézve könnyen meg tudja nyugtatni elméjét, egész szervezetét. Száműzze gondolataiból a hétköznapi problémákat, és koncentráljon erősen arra, hogy a lánghoz hasonló áthatolhatatlan fényes burok veszi körül testét és mindazt, ami szívének fontos. Tanácsos ezt a gyakorlatot naponta elvégezni, mert nemcsak a belső és külső negatív energiákat tartja távol, de az esetleges energiatolvajok által elrabolt energiát is pótolja.