Tíz magányos nő közül legalább hatnak volt már viszonya házasemberrel, és ezek a kapcsolatok csak kivételesen végződnek úgy, ahogyan a szerető reméli: a statisztika szerint talán minden tizedik férfi hajlandó arra, hogy otthagyja a feleségét a másik nő ke
A szerető életét a reménykedés, a várakozás és az egyedüllét folyamatos váltakozás határozza meg. Előre meghatározott időpontban várja a férfi érkezését, s ha végre megjön, nem tud igazán örülni, mert aggódva figyeli, hogy fogy a közösen tölthető idő. Aztán ismét magára marad, újból kezdődik a várakozás, a reménykedés, az egyedüllét?
Vagyis mindig a szerető a vesztes. Még ha a jelentőség nélküli kapcsolatból később igazi nagy szerelem lesz is, ha komolyra fordul is a dolog, amikor dönteni kell, a legtöbb férfi a megszokott családi fészket választja. Ha tehát a nő az egész férfira tart igényt, testül-lelkestül, ha nem elégszik meg a néhány ágyban töltött órával, akkor szinte törvényszerűen bekövetkezik a csalódás.
Miért vállalja mégis sok nő a szeretői státust?
Mert általában rossz lelkiállapotban van, gyakran boldogtalan, fél a magánytól, esetleg éppen csalódott. A férfiak dolgát jelentősen megkönnyíti, hogy a legtöbb nő szereti az illúziókat. Szívesen hiszi el hogy a férj is boldogtalan, hogy a feleségéhez már alig köti valami, hogy a házassága összeomlás előtt áll, és hogy amit érez, nem csupán szexuális vágy, hanem igazi, szívből jövő, komoly érzelem. Nagyon sok házasember tud elbűvölő lenni, ha arról van szó, hogy a házasságán kívül érjen el újabb sikert, amivel az önbizalmát növelheti.
Ki vállalja a szerető szerepét?
Leginkább a Rák és a Halak nők köréből kerülnek ki az „örök szeretők”. Számukra ugyanis a magány szinte elviselhetetlen. Persze, az időleges kapcsolat, a lopott órák, kapkodó ölelések csak illúzióját adják annak, hogy társra találtak. A legtöbb házasságon kívüli kapcsolatban élő nő számára a hét végi egyedüllét nehéz. A titkolózás, a teljes függőség, a férfi időbeosztásához való feltétlen alkalmazkodás ugyancsak sok feszültség forrása. Előbb-utóbb kialakul a szeretőben a feleség iránti féltékenység, irigyelni kezdi rendezett társadalmi helyzetét – miközben ő tele van bizonytalansággal, retteg attól, hogy a szeretője elhagyja. Zavarja, hogy a barátját épp akkor nem tudja elérni, amikor a legnagyobb szüksége lenne a segítségére, tanácsára, támogatására.