A huszadik század elejére a nyugati világban törvényen kívül helyezték a nem tudományos gyógyítást. Az akupunktúrát, kiropraktikát, a pszichoanalízist az orvostudomány beépítette saját rendszerébe. Az egyéb természetgyógyászati módszereket pedig elvetetté
A kocsinkat rendszeresen ellenőriztetjük, de a testünkkel nem törődünk
– Számomra – mondja dr. Balaicza Erika, a Biovital-Melissa Egészség és Wellnessközpont intézetvezető főorvosa – a betegség mindig jelzés. Arra figyelmeztet, hogy valami bennünk, vagy körülöttünk nincsen rendben. Gyakorló orvosként és természetgyógyászként mindig elcsodálkozom azon, hogy felnőtt emberek mennyire nem törődnek a testükkel, a szervezetükkel. Nem ritka, hogy negyvenévesen azzal sincsenek tisztában, melyik szervük hol található. Ez egyébként inkább a férfiakra jellemző. Sokan közülük pontosan ismerik az autójukat, a számítógépüket. Rendszeresen szervizbe viszik, ellenőrzik ezeket, miközben a saját testükkel kicsit sem törődnek. Pedig a test nem két lábon járó munkaeszköz. Mégis nagyon sokan azt gondolják, hogy elég, ha felül beletöltöm az ételt, néha lemosom, és valamennyit hagyom pihenni. Aztán csodálkozom, hogy felmondja a szolgálatot. Én orvosként azt gondolom, hogy ha a betegség már kialakult, először orvoshoz kell fordulni. Mert bár vannak csodálatos gyógyulások, daganatos betegségekből természetgyógyászati módszerekkel kilábalók, ez nem általános. Orvos-természetgyógyászként azonban azt tanácsolom, hogy próbáljunk úgy élni, hogy megelőzzük a betegségeket. Mert az egészség nem tablettákon, vitaminokon, évente egyszer végigcsinált tisztítókúrákon múlik leginkább, bár ezek is hasznosak lehetnek. Az egészség életforma, gondolkodásmód. Az egészséges gondolkodás nem az értelmi intelligencia. Kell hozzá érzelmi és sprirituális intelligencia is. Sajnos ritka kincs, ha valaki mindhárommal rendelkezik. Mivel a természetgyógyászat az embert és környezetét kölcsönhatásában szemléli, igyekszik ezt a gondolkodásmódot közvetíteni. Ezt a feladatot a hagyományos orvoslás nem tudja felvállalni, mert nincs rá ideje, és az egyetemeken sem tanítják. Ezért talán a legjobb az, ha az orvos képes a természetgyógyász szemlékletére, illetve rendelkezik annak képzettségével is. Ma már ez egyre gyakrabban így van, egyre több kollégám tanul meg természetes gyógymódokat, illetve ha nem is teszi ezt, legalább nem ellenzi, ha betege valamilyen alternatív gyógymódot is kipróbál.
Az életem az enyém
Vannak pszichés állapotok, amelyekben mérhetően csökken egy nagyon fontos ölősejt, az NK sejt mennyisége a szervezetben. Ilyen pszichés állapot a depresszió, amikor az ember széttárja a kezét, és azt mondja, nem tehetek semmit, megadom magam, betegségbe menekülök. De ilyen pszichés állapotba kerül egy munkáját imádó ember is, ha nyugdíjba küldik. Ilyen a főleg nőkre jellemző viselkedésforma, a mindent jól, mindent egyedül, mindent másokért végző ember állapota. Ma már az orvosok is tudják, hogy az örömre, elégedettségre, lazításra képtelen személyiség hamarabb betegszik meg. A betegsége figyelmezteti, hogy valamit nem jól csinál.
A gyógyulás képessége mindenkiben ott van
Jó néhány éve annak, hogy Oszter Tamás édesanyja, az Amerikában élő Alexander Klára, bal melle hónalj felőli részén fájdalmas csomókat talált. Elrohant a nőgyógyászához, aki három csomót tapintott. Azonnal mintát vett és szövettanra küldte. A három csomó közül kettő rosszindulatú volt. Kevés időnk van, mondta az asszonynak az orvos. Ma péntek, hétfőre döntse el, vállalja-e a műtétet. Bár, tette hozzá, aligha van más választása. Klára az ezt követő két teljes napot végigbőgte. Majd úgy döntött, nem hagyja megoperálni magát. Egy floridai természetgyógyász utasításai szerint az ezt követő három hétben kizárólag búzafűlevet és desztillált vizet fogyasztott. Napi hat alkalommal ugyanennek a búzafűnek a levével bélmosást végzett. Ez alatt a három hét alatt végiggondolta az egész életét. Mert a rák, mint minden súlyos betegség, lelki eredetű. A gyógyuláshoz nemcsak a testet, de a lelket is meg kell tisztítani. Klára megtapasztalta az önmagában lévő gyógyítóerőt. Hitt benne, és meggyógyult. A csomók eltűntek, a mellét nem kellet levenni. Azóta minden hónapból egy teljes hetet böjtöl, ilyenkor kizárólag a búzafű levét fogyasztja.
Csodálatos búzafű
– Nem csak édesanyámmal történt meg, hogy a búzafű-terápia csodát tett. – Oszter Tamás, akit Magyarországon az auralátás szakértőjeként ismernek elsősorban az emberek, azt mondja, egész fiatalon ő is pontosan ugyanazokat az életmódbeli hibákat követte el, mint oly sok korosztályába tartozó fiatal. - Huszonéves koromban üzletemberként napi tizenkét órát dolgoztam, erősnek, rendkívül munkabírónak éreztem magam. Sikeres voltam, mégsem éreztem jól magam. A rengeteg stressz, a helytelen gondolkodás, az egészségtelen táplálkozás megtámadta a szervezetemet. Egyre gyengébbnek, boldogtalanabbnak, reménytelenebbnek éreztem magam. Kilencvenöt kilóról hetvenháromra fogytam, s az orvosok egy olyan betegséget diagnosztizáltak, amire kemoterápiát javasoltak. Ez volt az a pillanat, amikor átértékeltem az életemet, és komolyan elgondolkodtam azon, hogy valamit nagyon rosszul csináltam eddig. Ekkor kerültem ki Amerikába, ahol egy hathetes, nagyon kemény búzafű-terápia segítségével tökéletesen meggyógyultam. Ezután a kaliforniai Hippokratész Egészségügyi Intézet hallgatója lettem. Amikor diplomaosztás után hazatértem, többek között búzafűtermesztéssel és ennek a csodálatos növénynek az elterjesztésével kezdtem foglalkozni. A búzafűben az eddigi kutatások szerint tizennyolcféle enzimet azonosítottak, amelyek az idő múlásával egyre csökkennek bennünk. A frissen préselt búzafű levéből ismét beépülnek, és a szervezet a szó szoros értelmében megfiatalodik. Természetesen az egészség megőrzéséhez nem elegendő csupán a búzafű levét naponta fogyasztani. Az orvosok és természetgyógyászok szemlélete között talán éppen az a legmarkánsabb különbség, hogy míg az orvos gyógyszereket rendel, a természetgyógyász megpróbálja az emberek életmódját, gondolkodását is megváltoztatni.