Azt tudjuk, hogy időszámításunk előtt nyolcszázezer évvel készültek azok a kőszerszámok, amiket a mai Belgium területén találtak. De vajon a hetvenmillió éves lelettel miért nem foglalkozik senki? Vagy csak kamu az egész?
A történet főhőse Robert Garcet, aki egyszer csak nekiállt, és saját maga felépített egy furcsa tornyot az ötvenes évek elején. Összesen 15 év alatt rakosgatta össze a két kezével. Ezt a mai napig kedvelt látványosságot (mely Belgium Eben-Emael városkájában áll). flintkőből, azaz kvarcból építette. Ez a kő bőséggel áll rendelkezésre a régióban.
A bácsi kicsit bogaras
Robert Garcet nem hétköznapi alak. Igazi művész volt, ami a torony minden egyes részletében megmutatkozik. Építő, szobrász, festő és író egy személyben. A torony ma múzeumként is szolgál: Garcet régészeti, ásványtani és földtani érdeklődésének, gyűjtőszenvedélyének eredményét mutatja be. S mert spirituális numerológiával is foglalkozott, sok tekintetben ez a tudása is megmutatkozik az alkotásában. A torony hétszintes, minden szinten két tizenkét négyzetméteres, négyzet alakú szoba található, amiket négy-négy tornyocska tart. Az építmény minden mérete szimbolikus jelentőséggel bír, és minden mindennel összefügg. A tetejét négy kőszobor díszíti, ezek a négy bibliai állat képében a négy evangélistát ábrázolják. Garcet apokaliptikus víziója leginkább az Angyalok Termében érhető tetten, ami telis-tele van szimbólumokkal. A torony tetején található a mágikus négyzet, aminek a számai minden irányban a 666-ot adják ki.
Na de hol a falu?
Külön érdekesség, hogy a toronynak van két föld alatti szintje, és egy olyan labirintus bejáratára épült, ami ősi földalatti járatokba vezet. Ebben a labirintusban számos fosszília, történelem előtti időkből származó eszközök és ritka geológiai képződmények találhatók. Garcet állítása szerint úgy kétszáz új organzimust fedezett fel, amelyeket tanulmányozott, és rajzokat is készített róluk. Ezek többnyire apró rovarok és rákfélék, de van egy hiányos sárkánygyík-csontváza is. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>