A karácsonyfa szépsége és átható illata teszi hangulatossá az otthont. De vajon azt tudtad-e, hogy gyógyító erő is lakozik a fenyőfában?
A mindent átható illaton kívül a tűlevelek gazdagok értékes illóolajokban. A tűlevelek, a tobozok, a fiatal hajtások csíraölő és immunrendszer-erősítő hatásúak. Ez pedig a téli, meghűléses időszakban különösen hasznos. Az aromaterápia is felhasználja a lucfenyőből kivont olaj frissítő és fertőtlenítő hatását. Többnyire fejfájás, illetve a melléküregek gyulladása esetén alkalmazzák. Nyugtató hatása alvászavarok, stressz, idegesség esetén vethető be.
Hogyan alkalmazd?
5 csepp fenyőolajat cseppents kevés vízbe, majd öntsd az aromalámpába és gyújtsd meg.
Hapci, itt a nátha!
Köhögéses-orrfolyásos időszakban menj kirándulni – egy fenyvesbe!Szippants mélyeket és élvezd, amint minden egyes lélegzetvétellel erősödik a tüdőd! A 19. századi tüdőgyógyászat terápiájában fontos szerepet kapott a fenyveserdőben naponta megtett kiadós séta. Akkoriban fenyőgyantából gyúrt labdacsokat is etettek a betegekkel, amelyek felszabadították és fertőtlenítették a légutakat. Ma drogériákban is megtalálhatók a tűlevelűekből kivont illóolajok. Hogyan alkalmazd? Cseppents négy csepp fenyőolajat egy kockacukorra, és szopogasd el. Inhalálásra is kiválóan alkalmas: 12 cseppet önts 3 dl meleg vízbe, majd a tál fölé hajolva lélegezz mélyeket. Felszabadítja a légutakat, tisztítja a tüdőt. Figyelem! Asztma és fulladásos köhögés esetén nem alkalmazható! A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>