Ha önmagunk gyógyítói szeretnénk lenni, természetes, hogy vásárolunk magunknak egy szakkönyvet, amely a betegségekről szól, mihelyt valamilyen tünetet tapasztalunk. Vagy egyszerűen elmegyünk az orvoshoz, és megkérjük, tüntesse el a betegségünket.
Ez a mű egyszerre könyv és kalendárium, amely egészségmegőrző céllal született. A Nagy egészségkönyv arra biztat minket, hogy ne csak akkor foglalkozzunk a testünkkel, amikor betegek vagyunk, hanem napról napra jobban, minden részletében ismerjük meg, mint egy barátot, és minden nap „tartsuk karban” ? ne várjuk meg, amíg problémáink adódnak. Egy német közmondás azt tartja: „Az ember, a balga, inkább meghajlik utólag a végzete előtt, mint hogy megelőzné.” A modern orvostudomány sajnos nem fordít elég gondot a megelőzésre. Az úgynevezett megelőző vizsgálatok nem előznek meg semmit, csupán a tünetet jelzik, amikor már fennáll. A megelőzés a korrigálás lenne még a tünet megjelenése előtt. Úgy vélem, ezzel még tartozunk az egészségünknek. Csak a fogmosással járunk el helyesen. Mindennap megmossuk a fogunkat ahelyett, hogy évente egyszer a fogorvosnál kezeltetnénk a szuvasodásokat. De a többi testrészünkkel nem bánunk ilyen körültekintően. Ha hajlandóak vagyunk ugyanannyi energiát áldozni egészségünk más összetevőire, amennyit nap mint nap a fogmosásra szánunk, máris tettünk valamit. Az ősi Kínában az orvos csak addig kapta a tiszteletdíját, ameddig a páciens egészséges volt. Ha a páciens megbetegedett, a fizetés elmaradt. Az orvost tehát az egészség megtartásáért, nem pedig a betegség ellen folytatott harcért fizették. Ennek így kellett lennie.
A Nagy egészségkönyv témái hónapról hónapra
Január Viszonyuljunk pozitívan saját testünkhöz: Az új év kezdetén megerősítjük hozzáállásunkat, amely lehetővé teszi számunkra, hogy valóra váltsuk újévi fogadalmainkat.
Február Lazítás és salaktalanítás: Február, a böjt hónapja kiválóan alkalmas az elengedésre. Ehhez hozzátartoznak a lazító gyakorlatok és a böjttel kapcsolatos tanácsok.
Március Szív és vérkeringés: Kezdődik a tavasz, és a természet ébredésével mi is szeretnénk tenni valamit szívünkért és érrendszerünkért. A kellemes sétától a dinamikus kardioedzésig talál gyakorlatokat erre a hónapra.
Április Egészséges táplálkozás (I.): Áprilisban a természet elkezdi átnyújtani nekünk tavaszi ajándékait. Sok mindent megtudhatunk az egészséges táplálkozásról, és hogy ebben a hónapban milyen élelmiszerekkel találkozhatunk már a piacon.
Május Az érzékiség hónapja: Májusban virágba borul a természet. Itt az ideje, hogy mi is kivirágozzunk. A masszázs, az összebújás, a testi érintkezés, de a különféle illatok, színek és érzéki benyomások révén is feltöltődhetünk energiával.
Június Egészséges táplálkozás (II.): Júniusban sokféle értékes gyümölcs- és zöldségfajta érik. Ebben a hónapban ezekkel gondoskodhatunk készleteink újra feltöltéséről.
Július Testtudatosság, jóga, meditáció: A nyár arra ösztönöz, hogy tudatosan és szeretettel bánjunk a testünkkel. A sok gyakorlat arra bátorítja, hogy kiválassza az Ön számára legmegfelelőbbeket, amelyeket mostantól minden nap elvégezhet.
Kurt Tepperwein: Nagy egészségkönyv testnek és léleknek Édesvíz Kiadó >>>
Terjedelem: 552 oldal Méret: 155 x 235 mm Ár: 5990 Ft Engedményes ár: 4193 Ft A Nagy egészségkönyv egész évben elkíséri olvasóját: minden hónaphoz tartozik egy adott téma, ezen belül pedig minden egyes naphoz egy adott impulzus és feladat, amelyek tudatosabb testérzést és jobb erőnlétet eredményeznek. A legjobb módja annak, hogy aktiváljuk saját energiáinkat, megelőzzük a betegségeket, fittek maradjunk és tökéletesen érezzük magunkat, hogy naponta használjuk ezt a kincsestárat.