A napokban olyan játékot mutatott be a Mattel, amelyet a gondolat erejével lehet irányítani. A Barbie babákról elhíresült gyártó újdonsága egy műanyag akadálypályából, valamint egy fejhallgatóba épített agyolvasó szkennerből áll. Ez utóbbi méri az agyi ak
A Mind Flex játszik a gondolattal
A játék célja, hogy olyan erősen koncentráljon az ember, hogy elegendő energia keletkezzen az akadálypálya aljába épített kis ventillátorok beindításához, amelyek segítségével egy pingponglabda-szerűséget kell a pálya szélén körkörösen elhelyezett kosarakon, karikákon átröptetni. Ha erősen koncentrál az ember, akkor jobban forognak a lapátok, és magasabbra száll a labda, ha teljesen ellazulunk, gyengül a légáramlat, a labda pedig leesik. A világ legnagyobb szórakoztató elektronikai vásárán, a Las Vegasban csütörtöktől megrendezett Consumer Electronics Show-n (CES) bemutatott játék működési elvével kapcsolatban szűkszavú volt a Mattel vezetése – nem árultak el részleteket vele kapcsolatban. Annyit azonban közöltek, hogy a terméket már idén bevezetik az Egyesült Államokban, és mintegy 80 dollárt (azaz körülbelül 16 ezer forintot) kell annak fizetnie, aki a gondolatával szeretne labdázni. Azt viszont még nem tudni, hogy a mentalistának készülő magyar gyermekek mikor játszhatnak a Mind Flex-szel. Tóth Tibor, a Mattel játékokat forgalmazó Mattel Toys Hungary Kft. vezetője ugyanis lapunk megkeresésére azt mondta, nincsenek még terveik erre vonatkozóan, így természetesen azt sem tudni, hogy itthon mennyibe kerülne a kütyü.
Mások is olvastak gondolatot
A Mattel fejlesztés nem az első gondolat-irányitású játék: tavaly az Emotiv Sytem nevű cég piacra dobott egy olyan sisakszerű fejhallgatót, amely segítségével állítása szerint a számítógépes játékok karaktereit lehetett agyhullámokkal irányítani. Az érzékelőkkel ellátott eszköz a gyártó szerint az agyak neuronjai közötti aktivitást mérte. A játékos ezután beállíthatta, hogy egyes gondolataira hogyan reagáljon a képernyőn lévő karaktere.