A jobb jövőben csak akkor reménykedhetünk, ha fel tudjuk nevelni gyermekeinket azok nélkül a traumák és bántások nélkül, amelyektől oly sok felnőtt szenved napjainkban.
E visszaéléseket gyakran jóindulatú, ám tudattalan szülők követték el, akik közül sokan saját be nem gyógyult sebeik miatt viselkedtek így - ezeket a sebeket a megelőző nemzedékektől szerezték, ahogy azok is a saját elődeiktől. Sok trauma így öröklődik egy családon belül generációról generációra. S miközben a felnőttek a gyógyulás küzdelmes útját járják, szülőként fontos megérteniük, hogy minden árat megér, ha képesek elkerülni saját gyermekeik életének megnehezítését. Napjaink gyermekeinek intelligens kalauzolásra van szükségük, amely támogatja a fejlődésüket, és testük, elméjük és szellemük integrációját. Nem mindig könnyű megtalálni a megfelelő spirituális útmutatót, amely segítségünkre lehet a gyermekkor különböző szakaszainak kezelésében. Az iskola az elmét pallérozza, de elnyomja a test természetes vágyát a játékra és a mozgásra. Sok felnőtt azért kerüli a vallásosság minden formáját, mert gyermekkorában fapadon térdepeltették a templomban, és olyan könyveket adtak a kezébe, amit nem értett. Mások úgy nőnek fel, hogy teljesen elhanyagolják a testüket, amelynek eredményeképpen különböző betegségekkel kell később megküzdeniük. Megint mások nem tanulnak, és kerülik az intellektuális kihívást jelentő feladatokat gyakran azért, mert gyermekkorukban nem a fejlettségüknek megfelelő anyagokkal terhelték őket. A csakrarendszer, amely a test hét kerékszerű energiaközpontját fogja át, tiszta tükröt tart a gyerekkori fejlődés szakaszai elé. Ez a rendszer megmutatja, hogyan fejlődnek ki a csakrák alulról felfelé, ahogy a gyermek közeledik a felnőttkorhoz.
Gyökércsakra: Az anyaméhtől egyéves korig
A testiség kialakulásának elősegítése Ebben a szakaszban a legfontosann, hogy elősegítsük a gyermek összhangba kerülését a saját testével, amit gyakori érintéssel, öleléssel, gondoskodással és a fizikai igények kielégítésével érhetünk el. Ezek fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. Érintésünk igazolja a gyerek fizikai létezését. Miközben segítő kezet nyújtunk neki, ő is megtanulja, hogyan tartsa meg a saját testét. A játék fejleszti a gyerek motoros koordinációját. Ha a kezével és a lábával játszunk, ha olyan játékokat adunk neki, amiket meg tud fogni, ha játszunk vele a fürdőkádban, mozgásos készségei fejlődhetnek. A biztonságos és kényelmes környezet, az életkorának megfelelő játékok segítenek, hogy a baba pozitívan viszonyuljon a külvilághoz. A bizalom megteremtése a ragaszkodás és kötődés lehetőségein keresztül A gyermek biztonságának egyetlen forrása az, ha kötődést alakít ki elsődleges gondozójával. Fontos, hogy az anya és az apa olyan állandó jelenlévő támaszt biztosítson a gyermek első évében, amilyet csak lehet. Ez azt jelenti, hogy felveszi, ha sír, gyakran fogja és ringatja, beszél hozzá, védi a nagyobb zajoktól, éhségtől, hidegtől vagy egyéb kellemetlen érzettől, és ütemterv helyett akkor eteti, ha éhes. Egyes szülőknek nehezése esik hagyni e kötődés kialakulását, mert a gyermek természetes szükségleteit túl követelőzőnek érzik. Ha azonban elősegítjük, hogy e kötődés kialakuljon, akkor a gyermek később önállóbb lesz. A szülői jelenlét folyamatossága segít megoldani a „bizalom vagy bizalmatlanság” dilemmáját olyan módon, amely reményt és önbizalmat ad. Ha a gyermek tudja, hogy a szülő mindig a rendelkezésére áll, a szükséges fejlődés megindul, és a gyermek nem lesz feszült és hiperaktív.
A témáról bővebben olvashatsz: Judith Anodea: A csakrák bölcsessége című könyvében Alexandra Kiadó Útmutató testünk és lelkünk megismeréséhez Méret: 150×230 mm Terjedelem: 480 oldal Ára: 2.499,- Ft A csakrák a fizikai és a spirituális sík közti átjárók, s egyszerre testünk és lelkünk belső szerkezetének szentségét is megtestesítik. A szerző, aki a csakrának és a hozzájuk kapcsolódó gyógyászati témaköröknek is vezető szaktekintélye, csodálatos utazásra invitál bennünket a tudatosság transzcendens szintjein keresztül. Bevezetése a csakrák ismeretébe segít felemelkednünk a tudatosság egyre transzcendensebb szintjei felé. A gyakorlatias, bőséggel illusztrált könyv megmutatja, hogyan használjuk a csakráinkat a jobb egészség, a nagyobb személyes erő és a fejlettebb spirituális tudatosság elérése érdekében. A testgyakorlatok, a meditációk és a vizualizációs feladatok segítenek központosítani energiáinkat, kiegyensúlyozni szexualitásunkat, megnyitni szívünket, felhasználni a hangokat a tudatosság kitágításához és fejleszteni intuíciónkat.