Gyakran úgy alakulnak ki betegségek, hogy az orvos és a beteg nem veszi rögtön észre őket. Az arcunk és a rajta megjelenő változások azonban hamar jelzik a lehetséges zavarokat.
Ez a patofiziognómia, az arcon látható betegségjelek tanának alapgondolata, amelyet arcbőr-diagnosztikának is neveznek. E jelek felismerése és megértése hozzásegít bennünket egészségi állapotunk helyesebb megítéléséhez. Tanácsadó könyvünk bemutatja, miként jelennek meg az arcbőrön a szív, a légző- és emésztőszervek leggyakoribb betegségei, továbbá mely alkatok milyen gyógyítási módszerre reagálnak a leghatékonyabban. Egyidejűleg megtanulunk ráérezni saját erősségeinkre és gyengéinkre is, amelyek „az arcunkra vannak írva”.
Stresszránc a fülcimpán
Az ember fülcimpája a nedvképződést jelzi. A vastag, telt fülcimpa jó vér- és nedvképződésre, valamint ép immunrendszerre utal. Az amerikai Mayo klinika orvosainak a múlt század hetvenes éveiben végzett vizsgálata a következő eredményt hozta: a fülnyílás legalsó sarkából kiinduló és átlósan megbúvó ránc – más tünetekkel együtt – minden valószínűség szerint egyértelműen a szívkoszorúerek megbetegedésére utal. A vastag fülcimpák erős nedvképződést és erős regenerációs képességet, a vékony fülcimpák pedig gyenge nedvképződést jeleznek, ilyenkor az ásványi anyagok és nedvek hamarabb kimerülnek, és a beteg nehezen tud megint megfelelő tartalékokat képezni.
A nyugalom és az alvás jelei a halántékon
Most nézzük meg azt a két jelet a fejünkön, amelyek a nyugalmat és az alvást jelentik. Ez a két tényező nagyon fontos a gyors és mélyreható gyógyulás szempontjából, mert ha az embernek hosszabb ideig nincs része elegendő alvásban és nem lel belső nyugalomra, akkor az egyes terápiák csak korlátozott mértékben hozhatnak gyógyulást. Tehát nagyon fontos, hogy ez a két terület mindig egyensúlyban legyen. Az alapelv a következő. Ha a halánték területe kidomborodik, az azt jelenti, hogy sok energia van ezen a területen. A beeső halánték arra enged következtetni, hogy túl kevés az energia, és túl nagy a nedvfogyasztás az agyban. Az illető nem tudja alaposan kipihenni magát. A halánték bal oldalán látni a belső nyugalmat, a jobb oldalon az alvást, vagyis azt, hogy az érintett mennyire tudja kipihenni magát alvás közben. Az álmatlanságnak vagy a nem kellően mély alvásnak sokféle oka lehet: például zaj, zavaró helyi körülmények vagy gyógyszerek. A problémát egyértelműen tisztázni kell, hogy segítséget nyújthassunk. Természetesen itt is figyelembe kell venni a bőr árnyalatát is. Az ember bal oldala a belső, női, befogadó Vénusz-elvet, a jobb oldal a külső, férfi, aktív Mars-elvet ábrázolja.
Cikkünk Manfred Müller: Az arc mint az egészség tükre – Vizuális diagnosztika című könyve alapján született. További információ: M-érték kiadó Nagyság: 145 x 210 mm Terjedelem: 104 oldal Ár: 1699,- Ft