Érdekel az indiai kultúra és szokásrend? Most Magyarországon is találkozhatsz képviselőivel. Július utolsó szombat estéjén béke-áldozatot mutatnak be Nandafalván. (Balástya-Nandafalva – Hindu templom, 2011. július 30. 17 órai kezdettel). A hindu tűzáldoz
A hindu tűzáldozat bemutatása mellett jógáznak, indiai lepényt sütnek, táncolnak és énekelnek a világbékéért. A fesztivál látogatói kedvükre csemegézhetnek a bőséges programkínálatból: ájurvédikus masszázsbemutató, hennafestés, bio-kozmetikumokat bemutató műhely, előadások és filmvetítés.
A békenapon fellép Bereczky Szilvia a Szegedi Nemzeti Színház énekművésze és Varga Csaba ősműveltség-kutató a magyar és az indiai nyelvek rokonságáról tart előadást. Az egri Vrinda Jógastúdió a belső és külső béke összefüggésére mutat rá a bemutatásra kerülő jógagyakorlatokkal. Paramadvaiti Szvámi hindu szerzetes békéről szóló gondolatai után a nandafalvi leánykórus hangolja rá a közönséget a békeáldozatra.
A Parvati tánccsoport táncelőadással tiszteleg a világbéke előtt. Az egy órás rendezvény végén a kagylókürt felhangzásával kezdetét veszi majd a védikus tűzáldozat. A béke-áldozat során minden vendég dobhat majd néhány szem nandafalvi bio-búzát a béke tűzoltárába. Az áldozat után levetítik Tóth Tamás „Guru” c. filmjét, melynek indiai forgatásában a nandafalvi közösség is közreműködött. Az esti programot megelőzően 3 órától várják azokat a vendégeket, akik ki szeretnék próbálni az Ayurliget ingyenes ájurvédikus masszázsát, a hennafestést, a lepénysütést, vagy szeretnék megismerni a bio-kozmetikum gyártásának titkait. A rendezvényre a belépés díjtalan.
Nandafalva 1979-ben alakult. Kezdetben a ma jóga-kolostorként működő szomszédos épületben gyakorolta lelki életét a közösség; a tanya egyik szobáját rendezték be kápolnának. A rendszerváltást követően újabb családok költöztek a lelki oázist jelentő alföldi tanyavilágba. A hagyományos hindu és magyar elemeket ötvöző új templom 2000-ben épült. A nandafalvi hindu közösség egyik legnépszerűbb programja a kreatív indiai tánctábor, ahol a modern és ősi stílusok keveredésével ismerkedhetnek az érdeklődők, s ez a tánc nemcsak egy különös mozgásforma, mely az elmét lefoglalja, a testet formálja s az állóképességet javítja, de segít a belső harmónia kibontakoztatásában, s feltárja a nőiség mélyebb, tisztább, szakrálisabb rétegeit. A tábor programja nyugati nők számára készült! A résztvevők belekóstolhatnak az indiai tánckultúra hagyományaiba. A tábor öt napja alatt intenzíven foglalkoznak a tánc minden részével, a lépésekkel, a mudrákkal, ritmusokkal. A ráhangolódást az énekóra segíti, míg az ellazulást a jóga és a relaxáció, valamint a kellemes, nyugodt környezet. A következő tánctábor augusztus 2-án indul és vasárnap délutánig tart.
Forrás: www.nandafalva.hu