Magyarországon részleges napfogyatkozás lesz 2015. március 20-án, pénteken, budapesti idő szerint 9 óra 39 perctől 11 óra 47 percig. Nézzük, ez mit jelent asztrológiai szempontból!
Évente legalább kétszer van napfogyatkozás, de előfordulhat ötször is, bár ez igen ritka: a két legutolsó év, amelyben öt napfogyatkozás fordult elő, 1823 és 1935. volt. Idén két napfogyatkozás lesz, a március 20-it követően szeptember 13-án.
Azt mondja a fáma, hogy minél több a napfogyatkozás egy évben, annál rosszabbak a kilátások annak a területnek a lakói számára, ahonnan az látható: a teljes napfogyatkozást átélő országokban, az azt következő három és fél év távlatában előfordulhatnak árvizek, szökőár, és komoly fertőző betegségek, járványok.
Ám néha, különösen előnyös konstellációknál, a nap- vagy a holdfogyatkozás jót is hozhat – szerencsére, ez a mostani éppen ilyen lesz, Magyarország viszonylatában.
A Szaturnusz, ugyanis, amely fényszögeli a napfogyatkozást, a Nyilas jegyében áll, így nem tudja kifejteni a káros hatását, emellett a legjobb fényszöget – trigont – veti a Napra és a Holdra.
Emellett a napfogyatkozást uraló Neptunusz és a Jupiter is jó konstellációban van: a Neptunusz uralmi helyzetében áll a Halak jegyében, a Jupiter pedig ereje teljében van az Oroszlán jegyében, és jó fényszögben áll a Nappal és a Holddal.
Sok rosszra tehát ne készüljünk, élvezzük a látványt!