A (nyugati) asztrológia hemzseg az olyan égitestektől, amelyek neve a görög-római mitológiából származik, így megértésük kulcsa is mítosz.
Astraea Diké istennőnek, az Igazság és a jog megtestesítőjének mellékneve, és azt jelenti, hogy „csillagszűz”. A mítosz arról mesél, hogy amikor elmúlt az Aranykor, az istenek elhagyták a földet, felmentek az Égbe és magukra hagyták az emberiséget.
Astraea a történelemben
A történelem nagy alakjai közül I. Erzsébet angol királynőt, IV. Fülöp spanyol királyt, ill. II. Katalin orosz cárnőt kötötték Astraea-hoz. Nekem Astraea-ról – a párhuzamot folytatva – az egyik legnagyobb magyar király jut az eszembe, akiről a nép emlékezete nem véletlenül őrizte meg, hogy „meghalt Mátyás király, oda az igazság”.
A magyar hagyományból tudjuk továbbá azt is, hogy Mátyás jelenleg ugyanúgy az álmát alussza, ahogy a brit-kelta Arthur király, és amikor Mátyás visszatér, ismét eljön az Aranykor, az Igazság kora.
Astraea a karma asztrológia színpadán
Ezek alapján már elég egyértelmű képet kaptunk arról, hogy mit is jelenthet egy horoszkópban az Astraea aszteroida. Bár a kisebb aszteroidákat egy képletben zömmel a bolygókkal/tengelyekkel való együttállása során vesszük figyelembe, a jelentősebb aszteroidáknak azonban a fő fényszögeit is megnézhetjük.
Az Astraea esetében mindenképpen javaslom, hogy mind az együttállást, mind pedig a szembenállást nézzük meg, ugyanis itt látszik a legjobban az Astraea minőség két megnyilvánulási formája.
Ha az Astraea együttáll egy bolygóval/tengellyel, akkor „azzal a bolygóval van”, tehát áthatja az Igazság, az igazságosság. Például egy Merkúr–Astraea együttállás igaz szavakra, jogos beszédre, az igazság kimondására utal, Egy Jupiter–Astraea megnöveli az amúgy is az igazságot és a jogot is jelképező Jupiter hatását, tehát az illetőnél az igazság és a jog kiemelt szerepet kap. Egy Plútó-Astraea együttállás olyan értelmezést hoz, hogy az igazság rejtve van ugyan, de azért a mélyben kifejti a hatását, illetve az igazság rejtett hatalmára is utal.
A szembenállásnál viszont a bolygó szemben áll az igazsággal – azt az állapotot mutatja, amikor Astraea elhagyta a Földet, tehát az igazság hiányát jelzi. Az Uránusz-Astraea jelentése ebből adódóan: az igazság elleni lázadás, az öntörvényű szabadságvágy, ami igazságtalansághoz vezet vagy akár a hirtelen/váratlan változások, amik mögött igazságtalanság áll.
A Szaturnusz–Astraea szembenállás jelentheti az igazságtalan megszorításokat, korlátokat vagy az igazságtalanul ránk mért nehézségeket, próbatételeket. Ez az utolsó mondat azért némi magyarázatra szorul. Lehet, hogy egy feladatot/nehézséget igazságtalannak érzünk, ám ha így is van, az magasabb összefüggésben mégsem az, hanem korábbi karmánk eredménye. Ez azonban már egy új aspektusát mutatja az Astraea-nak.
Astraea, a karma-törő
A karma asztrológia értelmezése szerint az Astraea-nak karma-törő szerepe is van. Ahol áll, ott lehetőség van megváltoztatni a hozott karmánkat. Amelyik bolygónkkal/tengelyünkkel együttáll, ott a sorsunkon nagyot változtathatunk, fordíthatunk – persze csak az aktivitásunkkal, cselekedeteinkkel.
Ne feledjük azonban, hogy Astraea visszatérte az Igazság visszatértét jelenti, így a sorsfordításunk is csak az igazság talaján, az igazságosság fokozott figyelembe vételével, igaz tetteink révén érhető el.
A fönt már említett Merkúr–Astraea együttállás esetén az igazság kimondásával változtathatunk a sorsunkon, vagy mondjuk egy Astraea–MC együttállásnál a hivatásunkban szerezhetünk érvényt az igazságnak, állhatunk ki valakiért, mások igazságáért, ami nem csak a külvilágra hat, de a saját sorsunkat is jó irányba fordítja.
Ha tehát sikerül az adott bolygó által jelzett minőségben, konkrét tetteinkkel megváltoztatnunk a sorsunkat, életünk azon részében ránk köszönt az Aranykor! Érdemes hát az Astraea üzenetére odafigyelnünk! (forrás: astrokarma.org)