Azt mondják, az ellentétek vonzzák egymást, ám olykor épp az ellenkezője igaz: az emberek olyan társba szeretnek bele, aki valójában önnön tükörképük. S hogy mi a boldog házasság titka? Biztos receptet nem adhatunk, de talán van mit tanulnunk a híres holl
Timothy Francis Robbins 1958. október 16-án, Kaliforniában, West Covinában látta meg a napvilágot, egy katolikus család negyedik sarjaként. Mivel születi igen mozgalmas társadalmi életet éltek, a kis Tim gyakran találkozott művészekkel az otthonában, akik olyan nagy hatással voltak rá, hogy 12 évesen csatlakozott egy avantgárd színtársulathoz. A Stuyvesant High School után a New York-i Egyetem, majd az UCLA következett, ahol dráma szakon kitűnő diplomával végzett. 23 évesen megalapította saját avantgárt színtársulatát, amely Actors””s Gang néven Bertold Brecht darabokat játszott. Első, felejthető filmszerepe a Toy Soldiers volt, amelyet más, jelentéktelen mellékszerepek követtek. Az áttörést a Tom Cruise neve által fémjelzett sikerfilm, a Top Gun hozta meg számára, amely után a filmszerepek egymást követték. Első komolyabb elismerését a Jákob lajtorjájáért kapta a kritikusoktól, de a közönség szívébe valószínűleg a Remény rabjai című börtönfilmben nyújtott alakításával lopta be magát, amelyben brilliáns húzással éli túl a négy fal szorításában töltött éveket. A legjobb színész díjat 1993-ban, Robert Altman vígjátékáért, A játékosért kapta, majd számos más kitüntetés mellett, a Titkozatos folyóért elnyerte az Oscar-díjat, a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában.
Susan Sarandon 1946, október 5-én, Susan Abigail Tomaling-ként született Yew Yorkban, Phillip Leslie és Lenora Marie első gyermekként (szüleinek ezután még 7 gyermeke született). Édesapja énekesként dolgozott, így a kis Susan hamar megismerkedett a szórakoztatóipar világával. Annak ellenére, hogy a kislányt egy katolikus iskolában apácák nevelték, tinédzser évei végére igencsak nehezen kezelhető nővé érett, akinek gyakran meggyűlt a baja a hatóságokkal. Az érettségit követően azonban váratlanul „megkomolyodott”, Washingtonba költözött, és az Amerikai Katolikus Egyetem angol-dráma szakán lediplomázott. Washington azonban nem csak diplomát, hanem egy ifjú férjet is adott a színésznőnek: Chris Sarandont, akinek felvette az azóta híressé vált családnevét, és ettől kezdve Susan Sarandonként járt meghallgatásokra. A házasság ezzel együtt nem sokáig tartott. A következő kapcsolatból (Franco Amurri olasz rendezővel), Susan egy leánygyermeknek adott életet, de ez a szerelem sem bizonyult tartósnak, így Sarandon egyedül maradt Eva nevű lányával. Ám amilyen zötyögősen alakult a szerelmi élete, olyan simán alakultak karrierálmai, és a kritikusok kezdettől fogva elismerően nyilatkoztak színészi teljsítményéről. Első filmszerepét (Joe) követően szinte rögtön olyan nagyágyúkkal játszhatott együtt a filmvásznon, mint Walter Mattau, Sophia Loren vagy az ördögi Jack Nicholson. Utóbbi mellett, az Eastwicki boszorkányokban nyújtott alakításával Sarandon elérte, hogy negyvenesként is dögös, szexi vörösként tekintsenek rá.
A nagy találkozás
Tim Robbins és a nála 12 évvel idősebb Susan Sarandon egy forgatáson (Baseball bikák) találkoztak először. A filmben Sarandon a csábító szépasszony szerepét kapta, amit olyan hitelesen sikerült alakítania, hogy Robbins szerelemre lobbant a színésznő iránt. A tűz azonban mindkettejük szívét megperzselte, hiszen a szerelemből, házasság lett, amelyből két gyermek: Jack Henry és Miles Guthrie Robbins született. Hollywoodban még ma is talány, hogy mi az, ami összetartja ezt a két sikeres, és a maga nemében igen vonzó, tehetséges és gazdag embert. A hasonló családi gyökerek? Tudvalévő, hogy mindketten művészcsaládból származnak, és szüleik politikai nézetei is hasonlóak voltak. Nem véletlen, hogy bár nem is ismerték egymást, sok-sok évvel korábban szinte ugyanazokért az eszmékért lelkesedtek, és ugyanazokért tüntettek (pl. Vietnám). Vallásuk és végzettségük is hasonló, mint ahogy Mérleg-napjegyükből is számos közös vonásuk fakad.
Közös munka, család és cég
Kapcsolatuk sikerességét mi sem bizonyítja jobban, minthogy saját produkciós cégük első filmje azonnal kasszasiker lett. A Ments meg, Uram! című dráma különlegessége, hogy Robbins nemcsak a film producere volt, hanem a rendező és a forgatókönyvíró is egyben. Az azóta híressé vált darabban Sarandon egy apácát alakít, aki egy halálraítélt bűnöző (Sean Penn) lelki támasza lesz. A siker nem maradt el: telt házas mozik, és egy Oscar szobrocska lett a házaspár jutalma, amit ugyan Susan vitt haza, de Tim is jelölést kapott legjobb rendező kategóriában. Ezután újabb műfajjal, vígjátékkal próbálkoztak, ami ugyan nem „durrant” olyan nagyot, mint az első munkájuk, de tovább növelte a hírnevüket. A házaspárban sok a közös vonás. Aktívan politizálnak, a zöld párt tagjai, és sosem mulasztanak néhány szót ejteni a számukra fontos dolgokról, legyen az Oscar-gála, nyilatkozat vagy tévé show. Igen erős az igazság érzetük, ahogy mondani szokták, ”ami a szívükön, az a szájukon”, így aztán sokan tartanak a nyilvános szerepléseiktől, hiszen nem lehet tudni, hogy mire használják a szereplési időt. Szeretik egymást, ragaszkodnak a saját maguk írta szabályokhoz, és fittyet hánynak Hollywood sztárallűrjeire. (Olyannyira, hogy, ha hihetünk a pletykáknak, a díjaikat a fürdőszobában tartják). Normális családként élnek, ahol, ha az asszony sokáig szeretne aludni, a férj szépen a konyhába slattyog, és elkészíti a zabpehelyből és lefölözött tejből álló reggelit. Nem számít a kettejük közötti korkülönbség, kapcsolatuk kortalan, és az egymás iránti szerelemből táplálkozik. Mit mondhatnánk erre? Mindenkinek ilyen kapcsolatot, és életre szóló szerelmet kívánunk!