A láng a lélek jelképe. Érzékeny, változó, szeszélyes. Ha meggyújtasz egy gyertyát egy huzatmentes szobában, és figyelni kezded, észreveheted, hogy a lángja táncot jár, majd megnyugszik, nyújtózkodik, eltörpül. Mintha beszélne hozzád.
Azért szokták mágiához használni a gyertyát, mert szimbolizálja, sőt odavonzza a lélek jelenlétét. Nem mindegy azonban, milyen varázsláshoz milyen gyertyát használunk. A különböző színű gyertyák mindig egy-egy személyt, eseményt vagy szándékot jelképeznek. Hogy a hatás még erősebb legyen, a gyertya viaszát különböző olajjal kenik be, mely aztán illatával is erősíti a mágiát. A hagyomány szerint először a közepétől a tetejéig, majd a közepétől a talpáig kenik be a gyertyát. De nincsen erre örökérvényű szabály. A mágiát végző „boszorkány” mozdulataival, a rítus sajátos megváltoztatásával is üzenhet, hiszen minden mágikus tevékenység a koncentrálást, a nagyobb ráhangolódást segíti. A gyertyákra mágikus szimbólumokat, jeleket és szavakat is lehet karcolni, hogy aztán az üzenet útra indulhasson, ha a viasz olvadni kezd.
Mágia – lépésről lépésre
A lélek felkészítése Először is készíts magadnak egy kellemes fürdőt. Oldj fel benne tengeri sót, kapcsolj be halk, relaxáló zenét, gyújts meg néhány gyertyát és kapcsold le a villanyt. Koncentrálj arra, hogy a víz megtisztít mindenféle zavaró gondolattól, fájdalomtól, bánattól, stressztől, amiket aznap összeszedtél. Képzeld el, hogy a tiszta, langyos víz feltölt energiával és megtisztít.
A helyszín elkészítése Most válaszd ki a megfelelő helyet, szentélyt, oltárt, ahol a mágiát elvégzed majd. Nem elég lesöpörni a konyhaasztalról a kenyérmorzsát, és a helyére állítani a gyertyát. Már az előkészületek is a másik tudatállapotba kerülést, a ráhangolódást segítik. Válasszunk ki tehát egy nyugodt, csendes kis zugot, és tegyünk oda egy kis asztalt. Terítsük le egy olyan terítővel, ami szívünk szerint szimbolizálja a szándékunkat. A fehér szín minden esetre jó, mert az a tisztaságot jelképezi. Nem árt az asztalkára tenni néhány olyan tárgyat, ami a mágiánkkal összefügg. Szerelmi mágiánál például a kedvesünk fényképét, hajtincsét, ott felejtett ruhadarabját. A gyertyatartó jellege nem fontos, minél egyszerűbb, annál jobb. Illatok Fontos, hogy használj füstölőt. A füstölő a régi tapasztalatok szerint elűzi a rossz szellemeket és odavonzza a jókat. Egyébként a levegőt szimbolizálja, puha füstje pedig magával viszi gondolatainkat az Univerzumba. A gyertya kiválasztása Meggyőződésem, hogy ha hiszel az erejében, bármilyen típusú gyertya megfelel. Szakavatottak azonban azt szokták javasolni, hogy inkább a természetes anyagból, méhviaszból készült gyertyát használjuk, sőt, a profi boszorkák saját maguk készítik el a gyertyát. A lényeg azonban a hit, a gyertyagyújtást megelőző előkészületek, no meg a gyertya színe. A fehér gyertya a tisztasághoz, megtisztuláshoz, újrakezdéshez ad segítséget, az alkotó folyamatok motiválója. Fekete gyertyát használjunk, ha azt szeretnénk, hogy elhunyt hozzátartozónk képes legyen elszakadni ettől a világtól, és a fény felé induljon. Illetve akkor, ha ellenségünket szeretnénk meggyőzni, hogy ne forduljon többé ellenünk. Az ezüst gyertya semlegesíti az átkot. Elűzi a magányt, a szomorúságot, helyreállítja a lelki harmóniát, megszünteti az anyagi gondokat. A kék gyertya gyógyításra való, illetve a kapcsolatok, a család, a barátok megerősítője. Segítségével összetart a család, béke és nyugalom lesz körülöttünk, szeretetteljes környezetben élhetünk.
Gyertyatisztítás olajjal Ezután a gyertyát olajjal is meg kell tisztítani. Bármilyen illatos olajat használhatsz, általában a lótusz olajat szokták ajánlani. A fontos, hogy milyen mozdulatokkal tisztítod a gyertyát. Ha azt akarod, hogy valami közeledjen hozzád, akkor először fentről középig, majd lentről középig mozogjon a kezed a gyertyán. Ha valamit szeretnél elűzni, akkor a gyertya közepétől kezdve simítsd az olajat a végek felé. Sose mozgasd a kezed oda-vissza, mert akkor nem érsz célba. Ha ezzel végeztél, akkor a kezeden maradt olajjal kend be a harmadik szemedet és a szívcsakrádat, és közben köszönd meg az Univerzumnak, hogy segített megtisztítani a gyertyát a rossz energiáktól. Ezután mondd ki hangosan a célodat, szándékodat. Vigyázz, csak pozitívan megfogalmazott mondatok hagyják a szádat. Ne szerepeljen benne a nem, a ne vagy a se szó. Karcolatok A gyertya falába karcolt szimbólumok, jelek, szavak csak erősítik a mágia hatását. Nem mindegy azonban, milyen irányba halad a motívum. Erre ugyanaz a szabály, mint az olajos kenésnél: ha azt akarod, hogy valami közeledjen hozzád, akkor először fentről középig, majd lentről középig írj a gyertyára, ha valamit szeretnél elűzni, akkor a gyertya közepétől kezdve a végek felé kell írnod. A mágia Ha a gyertyád elkészült, helyezd el szépen az oltáron. Gyújtsd meg a füstölőt, majd a gyertyát, és koncentrálj erősen a kívánságodra. Mondd ki hangosan is, ahányszor csak jólesik. Beszélj a lánghoz, hiszen érti, érzi a vágyadat. Figyeld a láng mozgását, csakis arra fókuszálj. Mantrázd a szövegedet, és figyeld, miként táncol ritmusára a láng.