Az optimista hozzáállás, a pozitív érzelmek nem csupán az élet minÕségét javítják, hanem – újabb kutatások szerint – évekkel meghosszabbíthatják az életet. Ám a boldogságérzést ugyanúgy erÕsíteni, tréningezni kell, akár az izmain
Agyunk egyszerre csak egyféle érzést képes rögzíteni, feldolgozni és értékelni. Ha tehát elöntenek a negatív érzések-érzelmek, állítsuk le ezeket a gondolatainkat, és váltsunk pozitív megközelítésre. Gondoljunk másra, kellemes dolgokra – hangoljuk át magunkat. Szervezetünkben száznál is többféle „boldogságanyag” rejtőzik, amelyek karbantartják immunrendszerünket, frissítik sejtjeinket, erősítik a szív teljesítőképességét. Következzenek hát tippek, módszerek és eszközök a boldogságérzés befolyásolására. Színek Az emberi lélek érzékenyen reagál a színekre, amelyek befolyásolják hangulatunkat. – A kék szín megnyugtat, segíti a kommunikációt, betegség esetén jótékony a gyógyulásban. – A piros látványa többletenergiát ad, felerősít és élénkít. Napfény Enyhíti a depressziót, egyúttal stimulálja a szexuális hormonokat. – Naponta legalább harminc percig sétáljunk a szabad levegő, főleg ha süt a nap. – Séta után igyunk meg egy csésze orbáncfű-teát. – Utazzunk el egy tengerparti kisvárosba, és délutánonként ússzunk, napozzunk, hallgassunk zenét a parton.
Lazítás A naponta legalább öt percig végzett légzőgyakorlatok feltöltenek energiával. – Lélegezzünk mélyeket, hogy feltöltsük a gyomrunkban, a köldök alatt található energiaközpontot. Ettől a gyakorlattól oldódik a feszültség, javul a hangulat. Ha elengedjük magunkat a finom meleg fürdővízben, az lelkünket az anyaméhben töltött boldog időkre emlékezteti. A megfeszült izmok kilazulnak, a gondolatok feloldódnak, kitisztul az agy. – Varázsoljuk el lebegésünk halk zenével, gyertyafénnyel, a vízben feloldott finom fürdősókkal és illóolajokkal. Aludjuk ki magunkat: legalább hét-nyolc óra alvás kell ahhoz, hogy az idegpályák, és az agy fontos területei a stressz hatásától megszabaduljanak. – Altató helyett igyunk lefekvés előtt egy pohár meleg tejet egy kanál mézzel, vagy készítsünk citromfű-teát. Nassolás – de csak módjával! – A csokoládéban található kakaóvaj, és egyáltalán az édesség, a finomság elűzi a rosszkedvet, pozitív gondolatokat ébreszt. A szerető simogatás, a gyengédség élénkíti a boldogság-érzetet. Elűzi a bizonytalanságot, a magányt, a félelmet, és növeli biztonság-érzetet. – Töltsünk el naponta tíz percet a kedves karjaiban, csöndben és mozdulatlanul. Úgy érezzük majd, mintha újjászületettünk volna. Minden intenzív mozgás olyan hormonokat szabadít fel szervezetünkben, amelyektől kiegyensúlyozottabbá válunk. – Kerékpározzunk, kocogjunk, tornázzunk naponta harminc percet a jó közérzet, de a jókedv érdekében is.
Keressük a sikert: semmi nem mulasztja el jobban a rossz kedvet. – Ha az elvégzett munka nyomán dicséretet kapunk a főnöktől vagy akár családtagjainktól, szervezetünkben boldogsághormonok szabadulnak fel, és megváltozik, megjavul a hangulatunk.