A fogorvostól a páciens azt várja, hogy ügyes keze legyen, és ne okozzon fájdalmat. A fogsor esztétikus legyen, jól zárjon és jól rágjon! Dr. Tóth Pál professzor orvostanhallgatókhoz intézett intelme a biológiai fogászat mottója is lehetne: Gyermekeim, ne
Nemcsak a fogorvosnak kell tudnia, de a betegnek is értenie kell, hogy szervezetében minden mindennel összefügg. Egy fogtömésnek hatása lehet akár a láb nagyujjkörme gombásodására is. Az emberi szervezet egységes egész, a fogászati beavatkozás nemcsak a szájra korlátozódik, nemcsak a fogászatban alkalmazott anyagok megmunkálhatóságára kell figyelni, hanem arra is, hogy a szájba kerülő anyagok, fogászati tömések, pótlások milyen energetikai változást idézhetnek elő.
Dr. Reinhold Voll német orvos már ötven évvel ezelőtt felismerte a fogak energetikai szerepét, feltérképezte a fogak és a belszervek energetikai kapcsolatát.
Ő dolgozta ki azt a diagnosztikai és terápiás módszert, amely az emberi szervezetet holisztikusan vizsgálja, s amely klinikai, elektorakupunktúrás, energetikai, illetve homeopátiás elven alapul. Kitesztelhető vele a betegségek oka, az, hogy hol, milyen mikroba vagy nehézfém van a szervezetben, érte-e valamilyen sugárártalom a beteget.
Amikor a hagyományos vizsgálómódszerek negatívak, a Voll-módszer már jelez. Kitesztelhető, hogy az adott páciens számára mely tömőanyag, mely protézisanyag a szövetbarát, mely fogászati anyagra nem vagyunk allergiásak. Nagyon fontos, hogy ne legyen a szájban többféle fémötvözet, például amalgám és aranykorona, esetleg még egy vironporcelán híd is! Ha egy hölgynél ehhez még egy fémtartalmú, méhen belüli fogamzásgátló eszköz is társul, kész a „galvánáram páciens”. A Voll-módszerrel pontosítható a góckutatás is. Minden fogorvos tudja, hogy a röntgennel és klinikai vizsgálattal „gócnegatív” fog gyökerén még lehet granuloma, azaz lehet gennyes a fog. Elméletben minden gyökér kezelt fog góc a szervezetben. Ha lehetséges, kettőnél több gyökérkezelt fogunk ne legyen. Az amalgám mint ötvözet mindenképpen kerülendő, mert energetikai blokkot csinál. A fogorvoslás e biológiai szemlélet birtokában felértékelődik. A szájon át nemcsak testünk építőkövei jutnak be szervezetünkbe, hanem nagyon sok mikroba és nemkívánatos vegyszer is, hiszen ételeink nem sterilek. A fogak, az állkapocs, a garat, az orrgarat és az orrmelléküregek, egyszóval a fej gócai nagy jelentőséggel bírnak a krónikus betegségek kialakulásában. Tehát ne csak fogunkat csináltassuk meg, hanem a fogászati kezeléssel testünket, lelkünket is gyógyíttassuk!