Már a régi görögök tudták, hogy a tengeri só igazi szépségelixír. Euripidész szerint például a tenger megtisztít minden betegségtől.
La Bonnadiere francia orvos 1867-ben alkalmazta először a tenger gyógyító erejét. A módszert Thalasso-terápiának nevezte el (thalassza görög szó, jelentése: tenger). Az algák, a tengervíz és a tengerparti iszap fehérjéket, aminosavakat, vitaminokat, növényi hormonokat és nyomelemeket tartalmaznak, amelyek fokozzák a sejtek megújulását, erősítik a kötőszöveteket, csökkentik a gyulladást, tisztítják, simítják és regenerálják a bőrt. A legújabb kutatások azt bizonyítják, hogy a tengervíz nyomelem-összetétele nagyon hasonló az emberi vérplazmáéhoz.
Méregtelenít
Kutatások szerint az ásványianyag- és nyomelemhiány sokkal gyakoribb, mint azt korábban feltételezték. Ráadásul nehezebb pótolni, mint mondjuk a vitaminhiányt. A jód, a cink és társaik meghatározott összetételben kell, hogy a szervezetbe kerüljenek. Itt jutunk el a tengervízhez, hiszen ez mindezt készen kínálja nekünk. Nemcsak a bőrt ápolhatjuk tengervízzel, hanem elfogyasztva is segíthetnek a hatóanyagok. Ezért ajánlott a higított tengervizes ivókúra. Ez nem csupán a szervezet ásványianyag-hiányát pótolja, hanem méregtelenít és serkenti az anyagcserét. Egy teáskanálnyi tengeri sót keverjünk el két deci ásványvízben. A terápia a kozmetikai iparban is nagy népszerűségnek örvend, hiszen a cellulitisz elleni harc legfőbb fegyverévé lépett elő. A tengerből nyert ápolókincsekkel remekül kezelhető a száraz, durva, erősen pattanásos, olajosan fénylő, grízes arc vagy az energiahiánytól szenvedő, láthatóan gyorsan öregedő bőr is. Nem kell azonban feltétlenül külföldre utaznia, fürdőszobájába is varázsolhat cseppnyi tengert.
Üde arcbőr
A szép, feszes bőr forrása a tengeri sóoldat. Sok ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz, többek között kalciumot, káliumot, jódot és cinket. Igazi energiaforrás. Tengeri sóoldatot mi magunk is készíthetünk otthon, hiszen sókristály kapható a patikákban, drogériákban. A kristályszemek könnyen olvadnak a vízben, és ez az oldat nagyon hatékony ápolószer. A só nemcsak táplál, de méregtelenít is. Ezenkívül fokozza az anyagcserét, ezáltal felgyorsítja a méreganyagok, salakanyagok távozásást a szervezetből. – Szárítja a pattanásokat: Egy kanál tengeri sót (patikákban kapható) keverjünk össze ugyanennyi langyos vízzel, majd egy kis vattadarabbal mossuk le a problémás arcbőrt, dekoltázst. Végül hideg vízzel öblítsük le. – A háton, vállon kialakult pattanások ellenszere a következő pakolás: Egy liter langyos vízbe keverjünk 20 g tengeri sót, majd egy pamutpólót mártsunk az oldatba. Vegyük fel, egy száraz törülközőt csavarjunk magunkra, és egy órán keresztül hagyjuk hatni. Utána zuhanyozzunk le. Természetesen nemcsak a krémek, pakolások, hanem egy jó fürdő is sokat segíthet testnek, léleknek egyaránt. 500-1000 g tengeri sót öntsünk a fürdőkádba, majd engedjük fel meleg vízzel. Ideális hőmérséklet: 37 fok. A sós víz nedvességet ad a bőrnek és stabilizálja a pH-értéket.
Radírozás
Puhává, bársonyossá varázsolja a bőrt a só- és olajtartalmú bőrradír. Eltűnteti az elhalt hámsejteket, fokozza a vérbőséget, és nedvességel látja el az arcot. A radírozás előtt zuhanyozzunk le, így a pórusok tágabbak lesznek, a hatóanyagok jobban bejutnak a bőrbe. A fürdőkádba vagy egy törülközőre tegyünk az olajos, sós keverékből, majd egyenletesen osszuk el a bőrön. Fél órát hagyjuk rajta, majd langyos vízzel öblítsük le. Radírrecept: 50 g sókristályt keverjünk el 45 g mogyoróolajjal, majd vigyük fel a bőrre.