A béketeremtő, illetve békülést elősegítő gyertyamágia fehér mágiának számít. Gyógyító, sérelmeket feloldó beavatkozásról van szó, mely lelki egyensúlyunk visszaállítását célozza meg.
Hideg őszi, otthon töltött estéken többnyire előkerülnek a gyertyák, melyeknek meleg fénye nyugtatóan hat a lelkünkre. A gyertyamágiák is népszerűek ebben az időszakban, hiszen a nyári kavalkád elmúltával kissé introvertáltabbá válunk, és a megnő az igényünk a békére, meghittségre.
A béketeremtő mágiához kék színű, asztali gyertyát használunk. Ha összevesztünk egy számunkra fontos személlyel, vagy haragot őrzünk a szívünkben valakivel kapcsolatban, esetleg mi magunk bántottunk meg egy hozzánk közelálló személyt, 2 db kék színű gyertya segíthet feloldani az ellentéteket.
Azért nevezzük fehér mágikus rituálénak, mert elsősorban nem a másik pszichéjére hatunk erőszakkal, hanem a saját lelkünket hozzuk egy kívánt állapotba. Rezgésünk és gondolataink megváltozását azonban a másik fél is érzékelni fogja, amennyiben valóban érzelmi alapú kapocs volt/van közöttünk.
Hogyan csináljuk?
A szertartás 1 héten keresztül, összesen napi néhány percet vesz igénybe.
A békítő rituáléhoz szükségünk lesz 2 kék gyertyára, 2 db kisméretű arcképre, és egy darab papírra.
– A gyertyákat helyezzük 1- 1 gyertyatartóba, az egyikre rögzítsük egy gombostűvel a saját arcképünket, a másikra annak a személynek a képét, akivel a konfliktus fennáll.
– A papírdarabra írjuk fel azokat az érzéseinket, gondolatainkat, melyek az eltávolodást és a haragot előidézték. Amennyiben lelkiismeretfurdalásunk van, vállaljuk fel elkövetett hibáinkat, és kérjük a másik fél megbocsátását. Fogalmazzuk meg pontosan, mit várunk a másiktól, és hogy mi magunk mit vagyunk hajlandóak megtenni a béke érdekében. Tulajdonképpen minden érzésünket úgy kell papírra vetnünk, mintha személyes dialógust folytatnánk a másik féllel.
– Ezt követően hajtsuk össze egy kis darabba a papírt, és helyezzük a célszemélyt szimbolizáló gyertya gyertyatartója alá.
– Tegyük a 2 gyertyát nagyjából 30 centiméternyi távolságra egymástól, és gyújtsuk meg őket.
– Vizualizáljuk azokat az időket, mikor béke és szeretet jellemezte a kapcsolatunkat, illetve koncentráljunk a papírra írt érzéseinkre és kívánságainkra, miközben a gyertyák tisztító lángjára nézünk.
Fontos, hogy mindezt zavartalan időpontban és lelkileg stabil állapotban tegyük, hiszen negatív gondolatainkat , haragunkat is megérezheti a másik fél, ez pedig a rituálé sikertelenségéhez vezethet. Amíg erőteljes düh és csalódottság munkálkodik bennünk, amelyet nem tudunk az elménkből kiiktatni, addig inkább ne kezdjünk bele a szertartásba.
5- 10 percnyi vizualizáció után fújjuk el a gyertyákat, és hagyjuk őket a helyükön.
Egyre közelebb egymáshoz
A következő napon helyezzük egymáshoz kicsivel közelebb a két gyertyát, és folytassuk a fent leírt manifesztációt.
A gyertyák közötti távolságot fokozatosan csökkentve, a hetedik napon közvetlenül egymás mellé toljuk őket. Az utolsó estén adjunk hálát az univerzumnak, amiért meghallgatta a kívánságunkat, és segíti az üzenetünk eljutását a vágyott személyhez. A gyertyákról végül távolítsuk el a fényképeket, és őrizzük meg a csonkokat egy fiókban vagy más zárt helyen.
Ha erősen koncentrálunk 7 napon keresztül, és szélsőséges érzelmeinken sikerül úrrá lennünk, a pozitív eredmény nem marad el.
Először megkönnyebbülést fogunk tapasztalni , amit később egyre inkább felvált a belső béke.
Ez pedig sugározni fog belőlünk, amire a másik fél is rezonál majd – amennyiben a szeretet csírája még ott van a szívében.