A Tarot kártya lapjai szerint ezen a héten lehetségesek érzelmi, hangulati ingadozások. S hogyan tudjuk kivédeni ezeket? Erre is ad tanácsot a heti Tarot jóslás!
A hét fő témája, kvintesszenciája: Kelyhek 4
Akadályozó, gátló tényezők: A Nap XIX.
Segítő, megoldáshoz vezető hatások: Kardok 2
Az első kártya: Kelyhek 4-es
Ennek a hétnek a fő témája erős változékonyságot mutat érzelmi világunkban. A Kelyhek 4-es egy meglehetősen ambivalens kártya, melynek pozitív vagy negatív mivolta nagyban függ az alapszemélyiségünktől.
Ez a lap szimbolizálja az egyhangúságot, kedvetlenséget és az izgalmak hiányát, ugyanakkor a kiszámítható meghittség, komfortzóna és az olykor nyomasztóvá váló biztonságérzet jelölője is.
Gyakran jelenik meg akkor, mikor alapvetően minden rendben van körülöttünk, nem küzdünk komoly nehézségekkel, de kicsit szűknek és fojtogatónak érezzük a keretrendszert, amiben élünk. Ebben az esetben nagyon fontos, hogy reálisan nézzünk aktuális helyzetünkre, és legyünk hálásak mindazért a sok pozitívumért, melyet nagyon is értékelnünk kéne.
Ne hagyjuk, hogy hangulatingadozásaink és apátiánk elterelje figyelmünket mindarról, ami az életünkben valódi értéket képvisel. Ismerjük a mondást: a szomszéd fűje mindig zöldebb… Ne akarjuk összehasonlítani saját élethelyzetünket és lehetőségeinket másokéval, hiszen sokszor az irreális sóvárgás az általunk (még) nem birtokolt dolgokért pont ennek talaján jön létre.
Akik természetükből fakadóan kedvelik a békés, kalandoktól mentes és biztonságot nyújtó életszakaszokat, azok számára idillinek tekinthető a kártya üzenete: nyugodt, kellemes és meghitt mindennapok várhatóak.
Ha azonban éppen merőben más életciklusban vagyunk, komoly nehézséget okozhat számunkra a hangulati ingadozásunk, sóvárgó fantáziánk és csökkent monotonitástűrésünk. Nem tudjuk, mit szeretnénk valójában, és vágyaink nagyon szélsőséges képet festenek.
A második kártya: a Nap
Akadályozó, gátló tényezőként a Nagy Arkánum Nap kártyáját kaptuk. Bár a Nap a tarot egyik legpozitívabb és legkedvezőbb üzenetet hordozó lapja, ebben a pozícióban a felszínességre, és a külvilágból fakadó káros ingerekre, sztenderdekre hívja fel a figyelmet.
Sokszor a hiányérzetünk és apátiánk oka, hogy túlságosan hatása alá kerülünk a külvilágból fakadó látszanak, ami azt sugározza: a „tökéletes élet” elérhető számunkra, csak akarnunk kell, hiszen mindent megszerezhetünk, megvásárolhatunk magunknak – határok nélkül.
Nézzünk a szívünk, lelkünk mélyére és alakítsunk ki önazonos értékrendet – ez az egyetlen, melyet követnünk kell. Ne hagyjuk, hogy a nagyvilági illúziók elvakítsanak bennünket, békétlenséget és elégedetlenséget okozva lelkünkben.
A harmadik kártya: a Kardok 2-es
A Kardok 2-es, mint támogató hatás szintén a döntésképtelenség tényére hívja fel a figyelmet, illetve ebben a pozícióban tanácsot ad, hogyan kezeljük azt. A kártya jellemzően a szív és ész folyamatos harcát jelképezi, melyben sokszor a racionalitás kerekedik felül. Úgy próbálunk békét teremteni, hogy szívünk hangját elnyomjuk, és inkább az elménkre bízzuk a komoly döntéseket.
Ha ez nem is minden helyzetben tekinthető optimálisnak, a Kelyhek 4-es alaptémájával kapcsolatosan azonban ez lehet a megoldáshoz vezető magatartás. Kedélyállapot-hullámzások és értékválság esetén előnyös, ha logikus és racionális énünket engedjük irányító szerepkörbe emocionális oldalunk helyett.