Hatodik érzék alatt az öt érzékszervünkön kívüli, extraszensz képességeket értjük. Egyesek úgy gondolják, velünk született adottság, hogy milyen mértékben működnek különleges képességeink, ugyanakkor egyre több kutatás bizonyítja harmadik szemünk fejleszthetőségét.
Tobozmirigy, a mágikus szervünk
A tobozmirigy – más néven epifízis, latinul corpus pineale – az agyunk középső részén, a két agyfélteke között elhelyezkedő különleges szerv. Biológiai szempontból ismert a funkciója, elsősorban melatonin hormont termel, ami számos élettani folyamatot meghatároz : az alvás- ébrenlét ciklusait szabályozza, illetve a növekedésért és az öregedési folyamatokért is felelős.
Spirituális szempontból azonban sokkal jelentősebb a szerepe, komoly megfigyelésekre alapozva ez a szerv állhat extraszensz képességeink hátterében.
Az epifízis mirigy növekedése nagyjából 10- 12 éves kor körül egy meggymag méretét elérve megáll, az ezt követő évek során enyhe zsugorodást produkál.
Megdöbbentő felfedezés, hogy különböző spirituális vagy meditációs gyakorlatokat rendszeresen végző személyeknél a tobozmirigy sorvadás helyett újra növekedésnek indult, és ismételten aktív működésbe kezdett.
A hangok is képesek hatást gyakorolni az epifízisre. Megfigyelések alapján a 963 Hz – es frekvenciájú hangok hallgatása revitalizálja és aktiválja tobozmirigyünket.
Ha elfogadjuk a teóriát, miszerint extraszensz képességeinket az epifízis működése befolyásolja, akkor a fejlesztés lehetőségére is igent mondunk.
Nem véletlen, hogy a gyermekek hatodik érzéke természetes módon fejlett, hiszen tobozmirigyük kiskamasz korig aktívan működik. Számtalan, szülők által megtapasztalt történet bizonyítja, hogy gyermekük minden bizonnyal érzékszerveken túli képességekkel bír, hiszen olyan dolgokat „ látnak” és érzékelnek , melyekre semmilyen racionális magyarázat nincs.
Az egyre csökkenő extraszensz aktivitásnak több oka is lehet. Egyrészt életkorunk előrehaladtával a kognitív funkcióink és a racionális szemléletmódunk egyre intenzívebben kifejlődik és gyakorol hatást ránk , idővel lelkünk teljesen „ belatapad” a testünkbe és az ismert materiális világba.
Másrészt, az ember természettől elszakadt, sok szempontból mesterséges és túlbiztosított élete nem teszi szükségszerűvé, hogy öt érzékszervünkön túl más „ eszközöket” is használnunk kelljen a túléléshez.
Mit tehetünk tobozmirigyünk aktivizálásáért és különleges érzékelésünk fejlesztéséért?
Érdekes megfigyelés, hogy a belül vízzel töltött epifízis képes az elmeszesedésre, ez okozza idővel a sorvadását.
Az elcsökevényesedést egyrészt testi gondoskodással, másrészt spirituális gyakorlatokkal akadályozhatjuk meg.
Ami a fizikális részt illeti, tartsuk be a következő szabályokat:
• Megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, lehetőleg sötétben
• Nappali fizikai aktivitás, és a természetes nappali fény preferálása
• Ügyeljünk szervezetünk sav- bázis egyensúlyára, ezt leginkább megfelelő táplálkozással és elegendő tiszta folyadék bevitelével érhetjük el.
• A fluorid elkerülése : a fluorid az a kémiai elem, ami a kalciumon kívül a leginkább képes lerakódni a tobozmirigyben, és elmeszesíteni azt.
Spirituális gyakorlatok
Számtalan spirituális gyakorlat áll rendelkezésünkre epifízisünk aktivizálásához:
• hangfrekvenciát is alkalmazó meditáció vagy jóga, megfelelő légzésgyakorlatokkal – számtalan anyag elérhető online
• spirituális életszemlélet, szeretet alapú gondolkodás és viselkedés
• folyamatos önfejlesztés és tudatos törekvés extraszensz képességeink felébresztésére: például a telepátia, tisztánlátás, jövőérzékelés megtapasztalások általi elfogadása és folyamatos odafigyelés általi erősítése.
• az univerzum törvényeinek felismerése, megtapasztalása és betartása.