Vajon csak egy pakli kell hozzá, és mindenki bepillanthat a sors lapjaiba? Vagy kivételes képesség szükségeltetik a jövendöléshez? Szlovák Eszter spirituális tanácsadó cikkében erre keresi a választ!
A kártyajóslás hagyománya többszáz éves múltra tekint vissza. Az egyik első pakli, a cigánykártya keletkezése az 1300- as évekre tehető ismert írásos dokumentációk alapján, ugyanakkor valószínű, hogy már az ókori Egyiptomban is használtak sorsvetésre hasonló eszközöket.
Azért is nevezik a kártyavetést divinációs eszköznek, mert „isteni” közreműködést és beavatkozást tulajdonítottak a lapok véletlenszerű megjelenésének, ezzel utat mutatva a sorsát megfejteni vágyó embernek. Annak azonban fontos szerepe volt, hogy akárki nem vethetett kártyát, hiszen az „ isteni” energiák csak egy magasan beavatott, a jeleket megfelelően értelmezni tudó személyen keresztül érkezhettek.
Manapság szinte minden ezotéria iránt érdeklődőnek lapul a fiókjában egy- két kártyapakli , amit konkrét probléma vagy szimpla kíváncsiság esetén előszeretettel vesz elő, és igyekszik megfejteni az általa kapott információkat. A lapok értelmezéséhez rengeteg szakirodalom áll rendelkezésre, intuíciónk és saját megfigyeléseink alapján ez gyakorlással megtanulható. Fontos tudnunk azonban, hogy melyek azok a tényezők, amik téves eredményt adhatnak , ha magunknak vetünk kártyát.
A lélek tükörképe: a kártya, mint pszichológiai eszköz
A kártya nem csak külső, univerzális energiák által közvetít információkat, hanem a tudatalatti információtartalom is kivetül, egyfajta tükörképeként a léleknek.
A sorsvetés kiinduló pontja a lelkünk és gondolati tartalmunk aktuális stációja. Ezért arra kell törekednünk, hogy kizárólag nyugodt lelkiállapotban használjuk a paklit, bármennyire sürgetően is szeretnénk választ kapni a kérdéseinkre. A jövő flexibilis, még nincs kész, a lehetséges jövőbeni tendenciák és előrejelzések pedig csak akkor lesznek pontosak, ha a jelen pillanatban a tudatalattink zavaroktól mentes, tiszta képet vetít ki.
Tehát az aktuális érzelmi állapotunk, felfokozott félelmeink és vágyaink mind megjelenhetnek a terítésben, ezzel nem a reális helyzetképet mutatva, hanem egyfajta görbe tükröt tartva a lelkünknek. Ha a szívünkben, elménkben káosz uralkodik , a kivetülés is eltorzul, és a jövőképet irreális félelmeink, túlfűtött érzelmeink alapján jeleníti meg. Ez azért veszélyes, mert rossz idegállapotban az amúgy is nehéznek ítélt helyzetünket tovább ronthatja egy kérdésünkre kapott negatív válasz, holott ez gyakran csak a nem megfelelő pillanatban történő kártyavetés következménye. Ugyanez a helyzet, mikor kitörő lelkesedéssel , reményekkel átitatott állapotban rendkívül pozitív választ kapunk, ami szintén lehet félrevezető.
A tudat alakítja a valóságot
Ez a jelenség a pszi- energiánk , vagyis tudatunk környezetet befolyásoló hatása miatt figyelhető meg. Statisztikai tény, ha például 2 dobókocka eldobásakor célunk az, hogy 10- et dobjunk, megközelítőleg 20 százalékkal gyakrabban sikerül elérnünk ezt a számösszeget, mint bármely másikat. Tehát , ha túl erős érzelmeink, gondolataink miatt elvárásokat támasztunk az eredménnyel kapcsolatban, a kártyavetésnél is fennáll a tudati befolyásolás esélye.
Ennek elkerülése érdekében a kártyaolvasás előtt egy meditatív, szélsőséges érzelmektől mentes állapot elérése nélkülözhetetlen, máskülönben nem a lehetséges jövőről kapunk képet „ égi” csatornáknak köszönhetően, hanem pusztán aktuális gondolataink, érzelmeink tartalmát ismerhetjük meg.
Ezért, ha valóban komoly, érzelmileg kontrollálhatatlan probléma megoldására keressük a választ , érdemes egy külső személy közreműködését, irányítását igénybe vennünk.
A tanácsadó, mivel kívülálló, és nem elfogult a helyzettel és a kérdezővel kapcsolatban, objektívebben értékelheti a kapott eredményt. Ezen kívül megfelelő lelkiállapotba hozhatja az alanyt a kártyavetéshez, csökkentve ezzel a lapok tudati befolyásolásának esélyét.