Mindkét szó ismerősen cseng számunkra, mikor vágyaink, céljaink elérése érdekében külső segítséget keresünk. A hatásmechanizmus azonban jelentősen eltér e két fogalom esetében, érdemes tehát végiggondolni, mire is vállalkozunk.
Mágia, vagyis erő alkalmazása
A mágia nem más, mint élőlényeknek, illetve történéseknek a befolyásolása akaraterő, illetve elementáris energiák bevetésével. Magából az erő szóból származtatható az erőszak is, és valóban nagyon vékony a határmezsgye a kettő között. Minden mágikus rituálé képes beavatkozni az élet természetes rendjébe, sorsunkkal és élettervünkkel nem összeegyeztethető események manifesztálása is elérhető. Azért kell nagyon körültekintően megvizsgálnunk mágikus akciónk célját, mert komoly következményei lehetnek, főképp olyan esetekben, ahol meggondolatlanul kívánunk kontrollálhatatlanul erős érzéseink miatt, holott szívünk mélyén sejtjük, valami nem a mi utunk.
Nincs mágikus beavatkozás következmények nélkül!
Legyen szó akár szerelmi, akár pénzügyi vagy egyéb célt kitűző sikermágiáról, mindezeknek az alapja az eltántoríthatatlan, notórius és szinte megszállottság jelleggel fennálló törhetetlen akarat. Tobozmirigyünk, ami a két agyfélteke között elhelyezkedő parányi mirigy, ebben a megfeszített idegállapotban olyan frekvenciájú hullámok kibocsátására képes, amelyek alkalmasak a fizika törvényein túlmutatva a kozmikus energiák megmozgatására. Ceremoniális mágia esetén az asztrális síkról segítségül hívott elementáris erők is segítik a mágikus aktus létrehozását.
Amennyiben a vágyott cél, történés a vállalt sorsunkkal és személyiségünkkel kompatibilis, vagy a befolyásolni kívánt személy részéről nincs jelentős ellenállás, rövid időn belül pozitív változást érhetünk el. Az eredmény tartóssága, és a nem kívánt visszahatás mértéke azon múlik, hogy mekkora az ellenállás.
Tehát ha irreális, lehetetlen dolgot akarunk elérni, például egy minket elutasító fél szerelme, képességeinken erősen túlmutató állás vagy anyagi státusz, az eredmény rövid életű lesz. Ekkor is láthatóvá válhatnak bizonyos szintű sikerek, de miután a kibocsátott energia nem képes egy bizonyos szint feletti hatás kifejtésére az ellenállás miatt, visszatér a „ feladóhoz” . Visszatérés után pedig komoly blokkokat, karmikus problémákat okozhat számunkra az általunk kreált, de célját vesztett energianyaláb.
Fekete vagy fehér?
Mi alapján kategorizáljuk, hogy káros vagy jótékony, vagyis fekete vagy fehér mágiának minősül a beavatkozásunk? A válasz egyszerű: Minden olyan akció, amely egy élőlény szabad akaratának tartós befolyásolására irányul , az alany szándékával ellentétesen, fekete mágiának nevezhető. Természetesen ide tartoznak a gyűlöletből, haragból kiinduló tevékenységek is.
A fehér mágikus beavatkozások célja elsősorban a harmonizálás, gyógyítás, vágyott érzelmi állapot vagy anyagi helyzet visszaállítása egy kívánt szintre az akadályok felszámolása által. Például egy harmadik fél belépése miatt kissé félresiklott, de alapból jól működő kapcsolat helyrehozatala, elakadt anyagi vagy érzelmi folyamataink megtámogatása is ide sorolható.
A vonzás törvénye
Vágyott dolgok bevonzása más módon is lehetséges. Míg mágia alkalmazásakor egy cél megszállott követése zajlik, minden lehetséges eszközzel és bármilyen áron, a bevonzás egy lényegesen szelídebb mechanizmus. Tulajdonképpen a fehér mágiától csak kismértékben különbözik, törtető egónk helyett a szívünk mágneses terét használjuk a kívánság megfogalmazásakor.
A szívünk és lelkünk egymással harmonikus egységet alkotva, hittel és meggyőződéssel bocsátja ki az univerzum felé vágyainkat, az univerzum pedig rezgésszintünknek megfelelő történéseket, eseményeket reflektál vissza. Ez egy belül békés, kívül pedig dinamikus energetikai állapot, mely mentes az erőszaktól.
Igaz, hogy bevonzás alkalmazásakor nem mindig érünk el gyors eredményt, és olyan helyzeteket sem teremthetünk tartósan, amik nem egyeznek aktuális leckéinkkel és fejlődési stádiumunkkal. Ugyanakkor nincs visszaütő energia, mint a célját tévesztett mágia esetén , tehát nem megfelelő kérésnél egyszerűen nem valósul meg a kívánságunk.
Amikor egy jelentős, erőnket meghaladó problémával szembesülünk, hajlamosak vagyunk forró fejjel a leggyorsabb megoldást kínáló eszközhöz nyúlni. Mindig vegyük figyelembe, mekkora ára lehet meggondolatlanságunknak, döntsünk felelősségteljesen!