A vonzás törvénye, bár kézzelfogható tudományos magyarázat még mindig nem áll rendelkezésünkre, egy mindannyiunk által megtapasztalt jelenség. Cikkünkből azt is megtudhatod, hogyan hozhatod felszínre a saját teremtő energiáidat!
Egyesek sokkal több sikert és pozitív eredményt mondhatnak magukénak, míg mások csak csekély, egészen kis mértékben képesek hatékonyan alkalmazni.
Mégis, mi a titka a hatékony teremtésnek, és hogyan növelhetjük manifesztációs hatóerőnket?
A morfogenetikus mező
A morfogenetikus mező egy mágneses tér, ami az élőlények körül alakul ki, és tartalmazza a biológiai rezgésükön kívül az érzelmeik, gondolataik összességét. Kvantumfizikailag bizonyított tény, hogy ezek a mezők – főleg, ha hasonló vagy megegyező a rezgésük – , egymással automatikusan összeköttetésben állnak. Olyan ez, mint egy mágneses információs hálózat, egy energetikai világháló, melyen keresztül a lények kapcsolódnak egymással. Ugyanakkor nem csak élőlényeknek, hanem tárgyaknak, helyeknek is van erőtere, az által, amit a környezet sugárzott ki feléjük.
A morfogenetikus mező körülöttünk gondolataink, érzelmeink alakulásával folyamatosan változik. Ennek oka, hogy egy nap számtalan gondolat és érzelem fut át rajtunk, hektikus jelleggel.
Valójában teremtőerőnk hatékonysága azon múlik, milyen mértékben vagyunk képesek morfogenetikus mezőnket tartósan egy olyan hullámsávon tartani, ami alkalmassá tesz minket a megfelelő elemekkel, emberekkel való kapcsolódásra.
Belső egyensúly, a szív és a tudat összehangolása
A legnehezebb feladat az érzelmeink és gondolataink szinkronba hozása. Tudnunk kell, hogy érzelmeink sokkal állandóbbak és kevésbé változékonyak, mint a gondolataink, melyből több ezer suhan át naponta az agyunkon. Érzelmeink mágneses tere ezáltal erőteljesebb energiát bocsájt ki, mint gondolatunké.
Ahhoz, hogy képesek legyünk teremteni és kapcsolódni, a gondolatainknak és az érzelmeinknek egymással összhangban kell működniük és sugározniuk. Tehát, nem akarhatunk valamit csupán az eszünkkel, amivel kapcsolatban nincsenek megfelelően erős érzelmeink, és nem érhetünk el olyan célt, amelyben a szívünk szavát nem támogatják helyeslő gondolatok. A legtöbb sikertelen manifesztáció ezen a ponton bukik el, és a kitartás hiányán. A teremtés nem egy napos folyamat, heteken keresztül ugyanarra a célra kell fókuszálnunk, ugyanolyan tudati- érzelmi intenzitással.
Ha ez sikerül, az eredmény garantáltan nem marad el.
Érzelmek a középpontban
Amikor egy vágyott célt megfogalmazunk, azt elsődlegesen érzelmeink hatására tesszük. Szeretnénk egy új munkahelyet, egy boldog párkapcsolatot, szabadabb életet. A cél kitűzésekor először is meg kell vizsgálnunk, valóban készen állunk-e a befogadására, teremtettünk-e helyet az életünkben annak a személynek, körülménynek, változásnak. Ha a logikánk, tudatalattink automatikusan tagadásba kezd a vágyott céllal kapcsolatban, a kibocsájtott hatóerő nem lesz intenzív és lineáris, egy irányba mutató. Ugyanez igaz fordítva is : hiába akar az elménk valamit, ha szívünk kifogásokat támaszt.
A gyakorlatban néhány példa
Nem vonzhatunk be pusztán erős akarattal egy új munkahelyet jobb kereseti lehetőségért, ha érzelmileg kötődünk még a mostanihoz pl. a társaság miatt, vagy a múlt szép emlékeiért.
Az új munkahely teremtése ilyen esetben akkor lesz sikeres, ha nem csak a karrierbéli előmenetelre és több pénzre fókuszálunk, hanem azt is imagináljuk, hogy az új környezetben számunkra kellemes légkörben, új kapcsolatokra teszünk szert. Pozitív érzelmeket, vizualizált jövőbeni életképeket kell kapcsolnunk a célunkhoz, ami elménk mellett az érzelmeinket is mozgásba hozza. Ez egyénenként változó, kinek mi jelenti a boldogságot. A lényeg, hogy emocionálisan is boldog állapotban szükséges látnunk magunkat a vágyott eredmény elérésekor.
Tegyük fel, hogy régóta magányosak vagyunk, és szívünk vágya egy új párkapcsolat. A bevonzás sikere ebben az esetben is azon múlik, el tudjuk-e tüntetni korlátozó gondolatainkat, melyek a múltbéli sérüléseinkből fakadnak : „Engem úgy sem szeret senki, megint csalódni fogok, minden kapcsolat működésképtelen”. Expartnereinkhez fűződő esetlegesen fennálló érzelmeinket is ki kell iktatnunk, ne az exek emléke legyen az összahasonlítási- és vágyalap. Vizualizáljuk azt, hogyan akarjuk érezni magunkat az új párunk mellett, milyen fontos érzelmi elemeket tartalmazzon a kapcsolat, és mit tudunk majd neki adni, hogy boldoggá tegyük őt.