A metafizikai törvények az ember és az univerzum kapcsolatát, annak általános érvényű működését meghatározó alapelvek. A 7 legfontosabbat szedtük egy csokorba, ezek ismerete és figyelembe vétele segíti az egészséges viszonyunk kialakítását a univerzummal, melyben létezünk.
1. A szabad akarat törvénye
Az élőlények közül az ember az egyetlen olyan lény, mely nem csupán ösztönszinten, hanem szabad akaratát használva létezik. Ez teszi lehetővé az ember számára, hogy jelenlegi életét felhasználja személyes evolúciójának tökéletesítésére, és felelősséget vállaljon önmagáért és a világ alakításáért.
2. A végtelen világok, vagyis a jóság törvénye
Ez a törvény kimondja, hogy minden egyes ember másként látja a világot. Nincs tehát helyes vagy helytelen felfogás az életről, csak egyéni látásmódok léteznek. Ezt minden lélek a saját neveltetésének, fejlettségi szintjének megfelelően alakítja ki úgy, hogy ismeretei és tapasztalatai szerint igyekszik helyesen és igaz módon cselekedni.
3. A karma törvénye
Talán az egyik legismertebb és legfontosabb alapelve a létezésünknek, mely kijelenti, hogy minden tettünk, gondolatunk következményekkel és felelősséggel jár. Ez nem más, mint szándékaink és cselekedeteink összessége, mely végső soron meghatározza sorsunk alakulását. A törvény nem csak jelenlegi életünkre vonatkozik, hanem leszületésünk körülményeit is meghatározza az előző életekből hozott karma, illetve következő testet öltésünket is befolyásolja.
4. A mindenütt jelenvalóság törvénye
Kimondja, hogy a világegyetem jelen van annak minden részecskéjében, materiális és szellemi energia formájában. A múlt, jelen és jövő is összefolyik, párhuzamos idősíkok meglétét feltételezi. Ehhez kapcsolható a pillangó- effektusként ismert teória, mely azt állítja, hogy egy pillangó egyetlen szárnycsapása , vagyis egy minimális kiváltó energia is képes lehet akár hurrikánt előidézni a föld másik pontján. Egy apró mozzanat is erőteljes változásokat idézhet elő egy ismeretlen végkifejletű folyamattal a jövőben.
5. A személyes viszonosság törvénye
Ez a törvény tulajdonképpen a másokhoz való viszonyulásunk szabálya. Úgy kell viselkednünk másokkal, ahogyan mi szeretnénk, hogy viselkedjenek velünk szemben. Ha jó szándékkal közeledünk valaki felé, aki esetleg éretlen a megfelelő minőségű visszareflektálásra, akkor se változtassuk meg alaptermészetünkből fakadó viselkedésünket. Mindig igyekezzünk igazat szólni, és szívünkből cselekedni, azt keresni a másikban, ami összeköt minket, nem pedig arra fókuszálni, ami szétválaszt és amiben mások vagyunk.
Az élet nem csupán személyes érdekeink érvényesítéséröl szól, hanem ez egy „ társasjáték” , melyben az egyéni sorsok összekapcsolódnak és hatnak egymásra. Kiemelt fontossággal kell kezelnünk kapcsolatainkat, hiszen jelentős dolgok mindig kollektíven, másokkal együttműködve jönnek létre.
6. A készenlét törvénye
A készenlét törvénye ezt mondja ki, hogy amint „a tanuló készen áll, eljön a mester is”. A hétköznapok szintjén ez azt jelenti, hogy a fejlettségi szintünknek megfelelően megkapjuk azokat a lehetőségeket, amik a továbbhaladásunkhoz szükségesek. Kívül csak az jelenhet meg, aminek befogadására lelkünk mélyén készen állunk.
Mindig legyünk nyitottak az új dolgok, változások befogadására, hiszen csak a komfortzónánkon kívül nyílik lehetőségünk személyiségünk és sorsunk továbbfejlesztésére.
7. A feloldódás törvénye
Ennek lényege, hogy a világmindenségben minden anyag befogadja a más anyagok vagy energiák által keltett rezgéseket, függetlenül az energia jellegétől. Tehát, minden kibocsátott érzés, gondolati energia hatást gyakorol a környezetére, melyeket aztán a külső elem befogad, konzervál és tovább sugároz. Az energia soha nem vész el, mindig csak átalakul. Ez ugyanúgy vonatkozik az élőlények közti kölcsönhatásra, mint az élettelen tárgyakon lecsapódó energia nyalábokra környezeti hatások által.