Bár mindannyian rendelkezünk bizonyos mértékű megérzőképességgel, ahhoz, hogy magasabb szinteken is kifejlesszük és használni tudjuk pszi-képességünket, ugyanúgy treníroznunk kell harmadik szemünket, tobozmirigyünket, mint izomfejlesztésnél a testünket.
Ehhez javaslunk néhány, egyedül vagy párban végezhető gyakorlatot, otthon is rendelkezésre álló eszközökkel.
1. A dobókocka gyakorlat
Ezzel a gyakorlattal ESP képességeinket, vagyis a környezetünkre való ráhatásunkat fejleszthetjük, legyen szó akaratunk érvényesítéséről vagy események befolyásolásáról.
Vegyünk 3 dobókockát, és határozzunk meg egy értéket, ami 3 kocka eldobásának az eredménye legyen ( 3- 18-ig ).
Tegyük fel, megállapodunk abban, hogy 12- őt szeretnénk dobni. Gurítsuk el a kockákat a vágyott számra erősen koncentrálva. Ha pszi- energiánk erős, 15 próbából legalább 4 alkalommal 12 lesz a dobások összértéke. Fontos, hogy 15 kör után mindig pihenjünk, mielőtt újrakezdjük a gyakorlatot.
Jegyezzük fel eredményeinket, így idővel szemmel láthatóvá válnak fáradozásaink.
2. A telepátia fejlesztése
Válasszunk ki 2-3 olyan ismerőst, régi barátot, akikről egy ideje nem hallottunk. Koncentráljuk erősen az első célszemélyre , a fényképét nézve, vagy pusztán vizualizálva az arcát.
Először is képzeljük egy, hogy egy fényes energianyaláb behatol az ismerősünk fejébe, ami kozmikus energiák segítségével közvetíti a kérésünket: „ Gondolj Rám” , „Hívj fel, írj üzenetet nekem „” Adj magadról valamilyen hírt vagy életjelet”
Ugyanezt ismételjük meg még 1-2 másik alannyal.
Könnyebb dolgunk van, ha olyan személyt választunk, akivel erősebb érzelmi vagy szimpátia alapú kapcsolatunk van- volt.
Figyeljük meg a következő 1-2 hét történéseit.
Ha a célszemélyek közül bármelyik is felbukkan, közvetlenül vagy közvetett formában, illetve váratlanul összefutunk egyikükkel, biztosak lehetünk telepatikus képességünk fejlődésében.
3. Bevonzókészségünk, koncentrációnk fejlesztése imaginációval
Az egyik legegyszerűbb, mégis legfontosabb gyakorlat annak érdekében, hogy figyelmünk irányításával és koncentrációval képesek legyünk a számunkra fontos dolgok bevonzására és a lehetőségek észrevételére.
Reggelente, mielőtt otthonról útnak indulunk, válasszunk ki gondolatban néhány egzakt tárgyat, élőlényt vagy fogalmat. Például, „piros ruha”, „kék esernyő” vagy „ fekete madár” .
Legfeljebb három olyan dolgot határozzunk meg, melynek észrevételére és keresésére fókuszálunk útközben. Gondolatban folyamatosan vizualizáljuk a fellelendő célpontokat, és utunk végén jegyezzük fel, mennyit sikerült közülük megtalálnunk.
Megdöbbentő lesz az eredmény, ha már alapból erős bevonzó képességgel bírunk. A találati számok természetesen láthatóan nőni fognak folyamatos gyakorlás esetén, ennek oka pedig nem az, hogy egyre többen viselnek piros ruhát vagy hordanak maguknál kék esernyőt, hanem mert tudatos éberséggel képessé válunk figyelmünk orientációjának kontrolljára. Ez a kísérlet egyben azt is bizonyítja, hogy erős gondolati fókusszal bevonzhatunk számunkra kívánt, vágyott dolgokat, eredményeket.
4. Gondolatolvasás, tisztánlátás és extraszensz képességeink fejlesztése
Ehhez a gyakorlathoz szükségünk lesz egy másik fél bevonására is. Válasszunk ki 10 apró tárgyat a polcról, vegyük szemügyre és memorizáljuk őket alaposan. Tegyük ezeket a tárgyakat egy kendővel letakart dobozba vagy tálba, és kérjük meg segítőnket, hogy válasszon ki közülük egyet, majd azt tartsa az összezárt markában. A tárgyat tartó a kezét le is takarhatja egy kendővel.
Üljünk szembe partnerünkkel , hogy kényelmesen szemkontaktust létesíthessünk vele, és kérjük meg arra, hogy intenzíven gondoljon a kezében lévő tárgyra. Felváltva pásztázzuk partnerünk kezét és tekintetét, miközben a memorizált tárgyak képét filmszerűen végigpörgetjük gondolatban. Amelyik elemnél erős, bizsergető érzést, melegséget tapasztalunk testi és mentális jelleggel, nagy eséllyel azt választotta ki segítőnk. Jegyezzük fel, hogy 10- ből hány alkalommal értünk el találatot. Ennél a kísérletnél a folyamatos gyakorlást követően jelentős eredménynek számít, ha tízből négyszer sikert érünk el.