Képességeinken és cselekedeteinken túl, sorsunk alakulásában komoly szerepet kapnak a szerencsés egybeesések, azok a kívülről érkező pozitív hatások, melyek akaratunkon kívül lépnek az életünkbe.
A szerencse, bár szubjektív fogalom, mindannyiunk életében fontos szerepet játszik. Mindannyian ismerünk olyan személyeket, akiket képességeiktől függetlenül egyszerűen szerencséseknek titulálunk. Vajon valóban a vakszerencse, vagy egy optimális születési csillagállás rejlik a pozitívabb sorsok mögött, vagy mi magunk is tehetünk azért, hogy Fortuna kegyes legyen hozzánk, és különleges égi segítséget kapjunk életünk alakításához?
Szerencsésnek mondott személyek egyöntetű véleménye, hogy nem mindig jellemezte az életüket ez a fajta jótékony hatás. Ahhoz, hogy a szerencse „megtalálja” az embert, először is alkalmassá kell válni annak befogadására és felismerésére.
Mik azok a tulajdonságok és tanácsok, amelyek elősegíthetik, hogy minket is elérjenek ezek a külső pozitív hatások? Mit tehetünk szerencse faktorunk növelésének érdekében?
1. „Imádkozzál és dolgozzál”
Bármi legyen is a vágyunk, amiért fohászkodunk, a napjainkat aktívan és dolgosan kell élnünk.
Tenni csak a jelenben, az adott pillanatban tudunk, aktuális életfeladataink elvégzésével. Ha elégedetlenek vagyunk is pillanatnyi helyzetünkkel, és szebb jövőben reménykedünk, akkor sem élhetünk pusztán jövőbeni vágyaink vonzásában. Az álmodozás káros, dolgozni és tenni egy pozitívabb jövőképért áldásos.
2. A múlt megfelelő értékelése és lezárása
A múltunk örökké az életünk része marad, és megélt életeseményeinknek köszönhetjük, hogy azzá váltunk, akik a jelenben vagyunk. Ugyanakkor a jelenünkben nincs már helye azoknak a személyeknek, sérelmeknek, amiket magunk mögött hagytunk. A jövőnket építő pozitív energiák csak akkor érhetnek el minket, ha tiszta lapot alakítottunk ki életünkben. Ennek előfeltétele, hogy ne függjünk a múlttól, és ne kapaszkodjunk idejétmúlt dolgokba.
3. Szociális kapcsolatok ápolása
A szerencsefaktor szoros összefüggést mutat az ingergazdag és extrovertált életvitellel, hiszen szerencsés helyzetek leggyakrabban szociális kapcsolataink által érkeznek. Ha valaki zárkózott, és nem ad teret új emberi kapcsolatok kialakulásának, a szerencse esélye jelentősen csökken. Minél többet megyünk emberek közé, és éljük aktívan a szociális életünket, akár személyesen, akár virtuálisan, annál könnyebben találnak meg minket kedvező lehetőségek.
4. Élj szívből!
Talán az egyik legfontosabb pont a szerencsefaktornál. Aki szívből, szenvedélyből és lelkesen él, pozitív rezgésszintje által szoros kapcsolatot ápol Fortunával. Az élvezetek egészséges mértékű megengedése önmagunknak a kiegyensúlyozott önszeretet jele, ami jótékony hatású.
Aki szenvedélyesen szereti és végzi a munkáját, hobbiját vagy bármely mindennapos tevékenységét, sokkal könnyebb életutat jár be. Munkánk szeretete és szorgalmunk együtt már fél siker. Ide sorolható az is, hogy olyan barátokkal, társakkal vegyük körül magunkat, akikkel egymást kölcsönösen segíteni és gyarapítani tudjuk. Ne hozzunk irreálisan nagy áldozatokat, de mindig dolgozzunk azokon a kapcsolatokon, amelyekben a kölcsönösséget érezzük.
Ahol bebizonyosodik, hogy valami egyoldalú, vagy hosszú ideje terméketlen próbálkozás, legyen erőnk befejezni a felesleges energiabefektetést, ami a szerencse legnagyobb ellensége.
5. Bátorság, hit önmagunkban és kilépés a komfortzónából
A komfortzóna elhagyását általában bizonytalansággal kísérve éljük meg, ami természetes. Ugyanakkor az új dolgok és szerencsés események befogadásához nyitottságra, kíváncsiságra és bátorságra van szükség. Ha nem a biztonság elvesztését látjuk az új helyzetekben, hanem egy jobb lehetőség reményét, bátorságunkat kis idő elteltével meghálálja az univerzum szerencsés egybeesésekkel . Hinnünk kell abban, hogy megérdemeljük a jót és a jobbat ugyanúgy, mint mások. Ha mi magunk jól érezzük magunkat, embertársainknak is több jót tudunk adni. Minél inkább tele van a boldogságzsákunk , annál inkább oszthatjuk szét lelki, szellemi és anyagi javainkat.