A dharmacsakra napokon a gondolatok, cselekedetek hatása megsokszorozódik, és bevonzhatjuk életünkbe a vágyott dolgokat. Na de hogyan kívánjunk, hogy teljesüljön is?
A buddhisták legnagyobb ünnepei közé tartoznak a tízmillószoros napok. Hitük szerint az energiák ilyenkor tízmilliószorosan hatnak, legyenek azok akár teremtő, akár ártó hatásúak. A pozitív és a negatív cselekedetek hatása szintén megsokszorozódik, ezért fontos, hogy a valós céljainkra koncentráljunk ezeken a komoly lehetőségeket hordozó napokon.
A tibetiek évente négy ilyen ünnepet tartanak számon. Ezek sorrendben az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja. A holdhónapok kezdete és vége – és így a dharmacsakra napok is – mindig más dátumra esnek.
A tízmilliószoros napok igazi jelentősége abban rejlik, hogy amennyiben ezeken a napokon tudunk a hozzáállásunkon változtatni, és olyan gondolatokkal megtölteni az elménket, amelyek a céljaink felé vezetnek, megnyugvással és békével töltenek el minket, akkor be is vonzhatjuk a sikeres megvalósulást. Ha pedig akár egy apró lépést is teszünk a boldogság felé, az univerzum megsegít bennünket törekvéseinkben.
Ám ez nehezebb, mint gondolnánk! Mindenkinek vannak olyan félelmei, sérelmei, amelyek visszatartják a fejlődésben. Ezek aztán az egész gondolkodásában megmutatkoznak, egyáltalán nem könnyű ezeket felszámolni. Lássunk néhány gyakorlati tanácsot, amivel mégis sikerülhet!
A hála ereje
Ha értékeli azt, ami az öné, könnyebben megteremti a lehetőségét a további gyarapodásnak. Gondolja végig, mi az, amiért hálás lehet, ami igazán fontos az életében, és már az öné! A hála érzése pozitívra hangolja, és nyitottá teszi a boldogság befogadására.
Koncentráljon a jóra!
Amikor megfogalmazza magában a célt, amit el szeretne érni, azt tegye pozitívan. Kerülje azt a gondolkodási sémát, miszerint az elkerülendő rosszra koncentrál, mert ezzel tudat alatt félelemmel tölti fel a lelkét. Ne az legyen tehát az üzenet, amit az univerzum felé küld, hogy „nem szeretném ezt” vagy „add, hogy ne következzék be amaz”, hanem koncentráljon a pozitív végkifejletre, és azt fogalmazza meg magában határozottan.
Írja át!
Minden jó szándéka ellenére természetesen felmerülhetnek önben aggályok, félelmek is. Ha rossz gondolata támad, írja át jóra! Ha tehát bevillan a gondolat, hogy „úgysem fog sikerülni”, fogalmazza át pozitív üzenetté!
Legyen türelmes!
Ne várja, hogy egy csapásra bekövetkezik a változás, mert ahhoz idő kell. A dharmacsakra napokon a gondolkodásmódján tud változtatni, és ezzel elindíthat olyan eseményeket, amelyeknek a gyümölcsét később arathatja le. A türelmetlenséggel csak a jelét adja annak, hogy kételkedik a sikerben. Koncentráljon továbbra is azokra a dolgokra, melyek már megvannak az életében, és bízva a pozitív fejleményekben várja az új helyzeteket.
Tippek, tanácsok
Milyen tevékenységek ajánlottak ezeken a napokon? A következők biztosan segítik a pozitív gondolkodásra való hangolódást!
+ Relaxáljon!
Meditálás, egy nagy séta az erdőben, hosszas fürdőzés egy kád habos vízben, gyertyagyújtás: bármi jót tesz, ami segíti az ellazulást!
+ Tegyen jót!
Segítsen bárkinek, akiről úgy gondolja, hogy rászorul! A lényeg, hogy ne csak magának kérjen, hanem adjon is – kedvességet, segítséget, néhány jó szót, okos tanácsot.
Tízmilliószor napok 2020-ban
1. tízmilliószoros nap: Csötrul dücsen, a csodák napja. Ekkor emlékeznek hívei Buddha csodatételeire. Idén ez március 9-re esik.
2. tízmilliószoros nap: Saka Dawa dücsen, ezen a napon született és világosodott meg Buddha. Június 5-re esik ebben az esztendőben.
3. tízmilliószoros nap: Csökhör dücsen, ezen a napon forgatta meg először Buddha az igazság kerekét. 2020-ban ezt július 24-én ünnepeljük.
4. tízmilliószoros nap: Lhabab dücsen Buddha, a mennybemenetel ünnepe. Idén november 7-re esik.