Az egykori virágzó civilizáció létezésére elsősorban az eposzok szövegéből lehet következtetni. Aztán olyan régészeti leletekből, amelyeket még azok a kutatók sem mernek tényként elfogadni, akik pedig a saját szemükkel látták őket. Inkább hisznek a tanulm
Nemere István
Ötezer éves lombikbébik
Nincs új a nap alatt – mondták a régi rómaiak, és részben talán igazuk is volt. Hiszen például a legújabb, nemegyszer tudományos vagy társadalmi meghökkenést, sőt botrányt okozó felfedezések egyszer már megestek a múltban.
Véletlen vagy sorsszerű?
Nincsenek véletlenek! – mondjuk, ha valami előre kiszámítható. Ám ennek ellenére egész filozófiai rendszer is épül a véletlenekre. Az úgynevezett szinkronicitás-elmélet hívei szerint valahol a világmindenségben működik valamiféle titokzatos erő, amely a v
Utazás a jövőbe – hipnózissal
Ezúttal nem a mai korra nagyszerűen ráérző Verne Gyula műveiről lesz szó, hanem a ma élő dr. Bruce Goldberg orvos és hipnoterapeuta tapasztalatairól. Goldberg doktor ugyanis jól ismert reinkarnációkutató. A világ egy részén ugyanis a tudomány – még a féli
Titokzatos régészeti leletek 2. rész
Lehet, hogy Dänikennek van igaza, amikor azt állítja, hogy kozmikus idegenek garázdálkodtak az őskorban Földünkön, és „lopták” az érceinket. Különben aligha van magyarázat a titokzatos amerikai és dél-európai leletekre.
A környezet is beteggé tehet!
1991-ben két német fizikus megosztott fiziológiai és orvosi Nobel-díjat kapott. Erwin Neher és Burt Sakmann professzor fedezte fel, hogy az emberi szervezet a kívülről érkező elektromágneses információkra reagál.
Van-e tudás a halál után?
Nem a regénybeli Tom Sawyerről van szó. Thomas Sawyer a kanadai Rochesterben volt autószerelő, mígnem ismert fizikus lett belőle. Kevesen tudják, hogy útja mindehhez a… halálon át vezetett!
Mentális erő vagy varázslat?
Már az ókorban is feljegyeztek néhány olyan varázslót, akinek sikerült kisebb-nagyobb tárgyat elmozdítani anélkül, hogy hozzáért volna. Akkor ezt csodának vagy bűvészmutatványnak könyvelték el.
Varázslat -avagy a lebegés titka
A latin eredetű szóval azt jelezzük, ha valaki, mintegy meghazudtolva a fizika törvényeit, képes önerőből a levegőbe emelkedni. Ilyen történeteket már hallottunk varázslókról és boszorkányokról, illetve keleti másukról, jógikról, fakírokról.
Szerelem és bioenergia
A cím talán furcsán hat egyesek számára. Még az is lehetséges, hogy nem minden esetben tiszta szerelemről lesz szó, az energia pedig talán nem bio a szó elfogadott értelmében, bár kétségkívül az életerővel kapcsolatos.