Mindannyian érezhettük már úgy elhúzódó rossz időszakokok megélésekor, hogy minden bizonnyal valamiféle külső negatív erő a rossz szériánk okozója – mi több, talán rontás áldozatává váltunk. Ám az átoktól való állandó félelem súlyos szorongásos betegséggé is ki tudja nőni magát, és ekkor már komoly pánikreakciók jellemzik.
rettegés
Egyedüllét? Magány? Jó!
„Sokan meséltetek arról, hogy egyedül töltitek az ünnepet. Sokan panaszoltátok, hogy magányosak lesztek Szenteste vagy Szilveszter este, a társaság ellenére. Sokan néztek az egyedüllétre rettegéssel a szívetekben.”
Döntésfrász
A jelenkor népbetegsége, egyik legravaszabb csapdája a határozatlanság, a döntéshelyzetektől való rettegés. Világunk (melyet mi teremtünk magunknak naponként újra és újra) döntésképtelen embereket termel, pártolja a lebegtetést, támogatja a mismásolást, a kétértelműséget, a sunnyogást.
Félni jó? Avagy miért hódít a horror?
A vámpírtörténetek tarolnak. Sorra jelennek meg a könyvesboltok kirakataiban a vérszívó szerelmesekről szóló regények, újra megtelnek a moziban a nézőtéri sorok a vámpír-történetet vetítenek. Vajon miért kell az embereknek ennyire a horror? Nincs elég baj