Gondolkodtál már azon, mennyivel vagy több, mint a fizikai testedet alkotó sejtek összessége? Mi különböztet meg másoktól? Hol vannak a valódi határaid?
Hit vagy valóság?
Amióta az emberiség létezik, azóta tűnődünk rajta, hogy honnan jöttünk, miért vagyunk itt, és merre tartunk a halál után. Az ember vizsgálni kezdte az őt körülvevő világot, és lenyűgözte a természet ereje. Majd elkezdett önmagában vizsgálódni, és felismerte, hogy több, mint a puszta fizikai teste. Kísérletezett a növényekkel és a meditációval, és azt találta, hogy ő és a környezete is a tudatosság különböző szintjein képesek működni. Szóban adta tovább a tudását, később pedig írásos formában is fennmaradtak a megfigyelések és a bölcsességek. És bár a mai materialista „hitű” világban még mindig elvontnak és légből kapottnak számítanak az ember szellemi, spirituális működésével kapcsolatos elméletek, ne felejtsük el, hogy ősi bölcsességről van szó. Talán ezért is lehet, hogy számos vallásban találjuk meg a spirituális alapvetéseket különböző, ám egymásra rímelő változatban. Ilyen például a létezés, és maga az ember különböző síkjai.
A négyfajta test
Rengeteg rendszer, filozófia és elmélet sorolja különböző csoportokba (különböző nevekkel) az ember részeit. A közös nevező négy síkra, vagy rétegbe helyezi az úgynevezett testeket: fizikai, asztrális, mentális és spirituális testből állunk össze. Mindegyiknek megvan a maga funkciója, és mind a négy más-más módon enged befogadni és megnyilatkozni valakit a világban.
A fizikai test
Ez tesz bennünket láthatóvá a materiális világban. Sejtekből, molekulákból és atomokból áll, táplálékra van szüksége a túléléshez, és egészen bonyolult, ám automatizált folyamatokkal működik. Az úgynevezett éter-test tartja működésben, s bár időnként különálló testként tartják számon, ám valójában a fizikai test mátrixa: egy minta, ami szerint az atomok, molekulák, sejtek elrendezik magukat. Az éter-test valójában energiavonalakból álló háló, amely mintha fényrostokból állna, amik képesek vonzani az anyagot, vagy úgy sűríteni az energiát, hogy abból összeálljon egy kézzel fogható test. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>