Pitagorasz görög filozófus úgy gondolta, hogy az univerzumban minden számokkal magyarázható. A számmisztika szerint pedig minden számnak egyedi rezgése van, amivel leírható a valóság és benne minden élőlény is.
A numerológiai elmélet szerint minden számnak egyedi rezgése van, ami bizonyos tulajdonságokat ad neki. Ezek a tulajdonságok rávilágíthatnak egy személy viselkedésére, vagy megjósolhatják, hogy a kompatibilis-e a másikkal.
A numerológiai diagramok elemzése meghatározhatja egy személy szerencseszámát vagy angyalszámait. Ezek az ismétlődő számok támpontokat adnak a világ működéséhez vagy az emberek és események megértéséhez. A numerológia alapja a hit, hogy semmi sem történik véletlenül.
A legtöbb numerológus a görög filozófust, Pitagoraszt tartja a numerológia megalapítójának. Pitagorasz és követői, akiket pitagoreusoknak neveznek, matematikát, zenét és filozófiát tanultak. Sok tankönyv a Pythagoreanus iskolának számos fontos felfedezést tulajdonít, többek között:
- a Pitagorasz-tétel, amely kimondja, hogy egy derékszögű háromszögben a befogó hosszának négyzete egyenlő a másik két oldal négyzeteinek összegével (a 2 + b 2 = c 2 )
- a zenei harmóniák matematikai arányai, amelyeket valószínűleg vonós hangszerek segítségével fedeztek fel
- az első irracionális szám, a kettő négyzetgyöke vagy Pythagoras állandója
- ezenkívül Pythagoras és követői hittek a számok misztikus tulajdonságaiban.
Az ehhez hasonló felfedezések arra a következtetésre vezették a püthagoreusokat, hogy a világegyetemben minden leírható számokkal. Az egyik értelmezés szerint ez azt jelenti, hogy az emberek a világon mindent meg tudnak mérni, számokkal és arányokkal leírni. Ez a tétel Pitagorasz korában nagy hatással volt a tudományra és a matematikára. De egy másik értelmezés szerint a „minden szám” azt jelenti, hogy a világon minden számokból áll, és számértékre redukálható.
A számok tulajdonságokkal bírnak
A matematikai fogalmak tanulmányozása során a püthagoreusok kategóriákba sorolták a számokat. Az olyan számok, mint az egy, négy és kilenc négyzet alakúak, mert megfelelő számú pont vagy kavics tökéletes négyzetbe rendezhető. Egy, három, hat és tíz háromszög alakú – egy, három, hat vagy tíz pont szabályos háromszögekbe rendezhető. Kettő, hat és tizenkettő hosszúkás, mivel a megfelelő számú kavics téglalapokat alkot.
És itt kezdünk elrugaszkodni a matematikától…
A számok matematikai és geometriai leírása mellett a püthagoreusok nem numerikus tulajdonságokkal is leírták őket. Ezeknek a tulajdonságoknak inkább az intuícióhoz és a misztikához volt közük, mint a tudományhoz vagy a matematikához.
Például a páratlan számok férfineműek, a párosok pedig nőneműek. Az 1-es szám kreatív, mivel több szám összeadásával bármilyen más szám is létrejöhet. 2 a kettősséget képviseli és nő, míg a 3 férfi. Mivel 2 és 3 összege 5, így az a házasságot jelenti, és mivel pontosan az egytől kilencig terjedő számok közepére esik, az igazságosságot is képviseli.
A 10 egy szent szám, azért, mert az első négy számjegy összege.
Pitagorasz halála után a matematikai miszticizmus iránti érdeklődés elhalványult. Az 1800-as évek végén jelent meg újra, amikor Mrs. L. Dow Balliett több könyvet adott ki a számok rezgéseiről, a zene és a színek matematikai képletéről.
Minden számnak rezgése van
Balliett szerint minden számnak sajátos rezgése van. Emberek, ételek, tárgyak és színek is vibrálnak. A produktív és harmonikus élethez az embereknek gondoskodniuk kell arról, hogy környezetük összhangban rezegjen saját rezgéseikkel.
A számmisztika szerint az 1-től kilencig tartó számok egyedi tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek a benne rejlő rezgések közvetlen következményei. Egyes rendszerek az ismétlődő számjegyeket tartalmazó számokat mesterszámként jelölik ki, amelyek két másik szám összes attribútumait tartalmazzák:
11: 1 és 2
22: 2 és 4
33: 3 és 6
44: 4 és 8
A numerológia célja, hogy megmondja a jövőt, irányítsa az emberi viselkedést, megjósolja a kapcsolatok kimenetelét az emberek személyes számainak a segítségével.
Forrás: https://science.howstuffworks.com/