Míg őseink – beleértve a legközelebbi felmenőket is – még vígan élvezhették a tavasz, a nyár az ősz és a tél adta természeti szépségeket, ma már ugyanezt nem mondhatjuk el magunkról. Képletesen, de gőzerővel dübörög a globális felmelegedés.
Ma már nem meglepő, ha a negyven fokos kánikulából – egy hirtelen jött, hatalmas széllel kísért viharnak köszönhetően – 10 fokra hűl le a hőmérséklet. Szinte pillanatok alatt lehet nyárból tél, de ez vissza is igaz. Az elmúlt években ugyanis már arra is volt példa, nem is egyszer, hogy napsütéses tavaszi melegben, hó és jégvirágok nélkül, vártuk a Karácsonyt. És hol van/lesz a folyamat vége, ha nem teszünk semmit? Tudósok a sarkkörök olvadásáról beszélnek, és arról a felmelegedésről, amely várhatóan egy újabb jégkorszak lesz. A globális felmelegedést, az üvegházhatás problémáit már nemcsak beszéd szintjén érdemes említeni. Nem elég gondolatokba foglalni, elmélkedni róla. Ma már nem szabad szemet hunyni felette. Tenni kell érte, és ami legfontosabb elhinni, az ember egyként is hatalmas változásokat érhet el a további környezeti katasztrófák megakadályozása érdekében. És bár igaz, a tudósok a globális felmelegedést elsősorban a magas fokú szén-dioxid kibocsátás egyik negatív velejárójaként magyarázzák, azért a rosszul rögződött háztartási szokások is ludasak lehetnek az ügyben.
Közlekedj okosan!
Ugyan, minek mennél autóval bárhová, amikor tömegközlekedéssel nemcsak gyorsabban célba érhetsz, de még az egészségedet is kíméled. Mindenféle szempontból. Egyrészt ha már nem ültél autóba, kisebb lesz a szmogfelhő, másrészt a dugók okozta felesleges „vérnyomás-ingadozástól” is megkímélheted magad! Miért fontos: Az utóbbi 50 évben több,mint 20 százalékkal nőtt a globális felmelegedés első számú okozója, a szén-dioxid légköri koncentrációja. Ami, mint tudjuk a legnagyobb részben az autóknak, buszoknak, traktoroknak, és egyéb szállító eszközöknek köszönhető. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>