Csodákra szükségünk van. Hogy felrázzanak a hétköznapokból, hogy gyerekként tudjunk rácsodálkozni újra és újra arra, milyen szép és titokzatos a világunk.
Krisztus arca vagy jól sikerült hamisítvány?
A torinói lepel talán a leghíresebb vallási ereklye: 4 méter hosszú, 135 cm széles, és egy férfi alakját mutatja. egy olyan férfiét, aki legalább olyan szenvedéseket élt meg, mint Jézus Krisztus. Az ereklye történeti forrásokban először 1375-ben tűnt fel, Franciaországban. Aztán amikor majd 150 évvel később egy tűzvész majdnem elpusztította vitték át Torinóba, ahol a mai napig őrzik. Azonban amióta csak létezik, valódisága állandó viták forrása. Bár a Katolikus Egyház hivatalos és határozott véleménye szerint a lepel tökéletes fizikai lenyomata Jézus Krisztus testének. Elzárva is tartják, és csak kivételes alkalmakkor mutatják meg a közönségnek. És mit állít a tudomány? Egységesen semmit… 1898-ban vizsgálták meg először komolyabban, akkor azt állították, a kép egy negatív. Egy pár évvel későbbi elmélet szerint a lenyomatot a Krisztus testéből kiáradó ammónia okozta. Aztán 1979-ben mikroszkópikus vizsgálatokkal azt állapították meg, hogy a lepel festékkel színezett, és egyáltalán nincs rajta vér. Ezt látszik igazolni az eddigi legkomolyabb vizsgálat, amelyet 1988-ban végeztek. A radiokarbon kormeghatározás szerint a lepel valamikor 1260 és 1390 között készült. De hiába állítanak a tudósok bármit – a lepel misztikus csoda, amely a hitet szolgálja.
A könnyeket törlő kendő
Nem a torinói lepel az egyetlen olyan lelet, amely állítólag Krisztus vonásait őrzi. Van egy másik kendő, amelynek természetfeletti, csodálatos gyógyító erőt tulajdonítanak. A legenda szerint amikor Krisztus útban a Koponyák hegye felé a keresztet cipelte, odalépett hozzá egy asszony, Veronika, hogy letörölje arcáról a vért és a verítéket. A kendőnek pedig gyógyító ereje lett. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>