Fáradékony vagy? Rossz a közérzeted? Fáj a gyomrod, a fejed? Vagy hiába koplalsz, a súlyod nem csökken, sőt… még emelkedik is? vagy asztmás rohamok, ízületi fájdalmak kínoznak? Alighanem az a baj, hogy túlsavasodott a szervezeted! Tesztelted már a pH ér
Először csak a föld terméketlenné válására figyeltek fel a tudósok, a savas eső pusztító hatására. Ma már az emberi szervezetben is pusztít a savasodás.
Mi okozza a savasodást?
Dr. Robert O. Young (biokémikus, mikrobiológus és tudományos kutató) tovább megy: szerinte minden betegség forrása a szervezet elsavasodása. Ennek oka elsősorban a természetestől elrugaszkodott életmód, a negatív gondolkodásmód és a helytelen táplálkozás.Young úgy véli: csak egyetlen megbetegedés létezik: savasodás, a szervezet elsavasodása. Ennek oka elsősorban a természetestől elrugaszkodott életmód, gondolkodásmód és táplálkozás. A savasodás a mikroorganizmusok túlzott elszaporodásához vezet. Az általuk kibocsátott méreganyagok felelősek mindazokért a tünetegyüttesekért, melyeket összefoglaló néven „betegség”-nek hívunk. A megoldás pedig innentől kezdve kézen fekvő: lúgosítás, vagyis a savasodás folyamatát megfordítva, vissza kell állítani a szervezet optimális pH egyensúlyát, és lúgosítani kell testünket!
Csakhogy a környezetszennyezés, illetve a helytelen táplálkozás, a mértéktelen hús, cukor fehérliszt fogyasztás ma már természetessé vált, és kapcsolódik hozzá a kávé, az alkohol, a kóla és a szénsavas üdítőitalok, energiaital. Ennyi savtermelő anyagot zöldséggel, gyümölccsel lehetne ellensúlyozni, ám ezekből egyre kevesebb kerül az étrendbe.
Mi az a pH? Hogyan számolhatjuk ki?
A pH egy olyan szimbólum, ami egy oldat savas, illetve lúgos jellegére utal. A tiszta desztillált víz sav-lúg szempontból semlegesnek számít, értéke pH7, s ehhez képest került meghatározásra a savas-vagy lúgos – oldat minősége. 0-7-ig terjedő pH érték savasnak, 7-14-ig terjedő pH érték pedig lúgosnak vagy más szóval bázikusnak számít. A mai civilizációban az 5-5,5 PH érték még normálisnak számít. bár a 7,5 volna az ideális. Az erősen elsalakosodott ember sok esetben egészségesnek érzi magát, pedig bizonyos enzimek már nem tudják ellátni a feladatukat. Ettől legfeljebb fáradtabb az ember, mint régen. Aztán meg olyan panaszai jelentkeznek, amiből még mindig nem feltétlenül gondol a savasodásra, mint kiváltó okra. A helyi, kötőszöveti túlsavasodás fokozatosan megy végbe, akár évtizedekig tarthat, míg az első panaszok megjelennek. A bélben – a helytelen táplálkozás következtében – erjedés során keletkező alkohol mérgezi az idegrendszert.
PH mérés lakmuszpapír segítségével
A lakmuszpapír használatával házilag is kontrollálható a lúgosítás, a pH érték, az optimális pH egyensúly vagy sav bázis egyensúly fenntartása, s rendszeres odafigyeléssel elkerülhető a savasodás, a szervezet elsavasodása. A pH mérés végzéséhez használható lakmuszpapír vagy más néven pH indikátorpapír gyógynövény- vagy vitaminboltokban kapható. Az indikátorpapíron egy színskála segítségével lehet majd megállapítani az aktuális pH értéket. Az optimális pH érték 7 és 8 között található. Amennyiben szervezeted pH értéke rendszeresen 7 alatt van, érdemes odafigyelned az étkezésedre.
A lúgosítás segítése ermészetes táplálékkiegészítőkkel!
Elsősorban méregtelenítéssel meg lehet szabadulni a fölösleges salakanyagoktól. A patikákban és gyógynövény-boltokban kapható ugyan étrendkiegészítő sav-lúg bázist kiegyenlítő szer, de van ennél olcsóbb (és megbízhatóbb) megoldás is. Ezt a „savlekötő” szert már dédanyáink is jól ismerték: ez a szódabikarbóna. Fél órával a vacsora tán egy pohár meleg vízben egy púpozott teáskanálnyi szódabikarbónát kell feloldani és meginni. Utána még egy fél pohár tiszta vizet érdemes meginni. Reggel meg kell nézni a vizelet PH értékét (házilag megoldható, mert a patikákban kapható teszt-csomag). Ha ez az érték 7 és 7,4 között van, akkor továbbra is egy púpozott kanál szódabikarbónát kell feloldani és meginni. Ha a Ph érték magasabb, mint 7,5, akkor lehet csökkenteni a szódabikarbóna adagot. De a víz fogyasztása továbbra is fontos, mert az mossa ki a szervezetből a salakanyagot. És persze fontos az étrend átalakítása! El kell hagyni az étrendből a kólát, az alkoholt, és a többi savasító élelmiszert, és meg kell emelni a zöldség- és gyümölcsadagot. A jógalégzés, illetve a rendszeres mozgás is segíti a szervezet oxigénellátásának normalizálását. Nemcsak a bevezetőben felsorolt betegségek kockázata csökken, de a már kialakult problémák is csökkennek, a cukorbetegeknél például a sav-lúg háztartás normalizálódásával a cukorérték is jelentősen csökken – talán normalizálódik is.