Te vagy a szín, amelyet választasz, s ez tükrözi lelked szükségletét?” – így szól az aura-szóma jelmondata! S hogy mi az aura-szóma? Egy olyan homeopátiás kezelési módszer, mely a színek és illatok által keltett rezgéssel gyógyít. A szín- és aromaterápia
Az aura latin szó, illatot, leheletet jelent. Az ógörög szóma szó jelentése: test. Az aura-szóma a páciens személyiségén alapuló gyógyítás erejét jelenti. Bár a módszer évezredek óta ismert, már az egyiptomiak is alkalmazták, és a Távol-Keleten is gyakori gyógymód volt – mi több, ott rendszeresen alkalmazzák még napjainkban is, a nyugati világban feledésbe merült, és csak 1984-ben fedezték fel újra, Vicky Wall angol gyógyszerész jóvoltából, s azóta a színes üvegcséknek ezrek köszönhetik egészségüket szerte Európában. A terápia lényege ugyanis az, hogy a paciens százhét különféle úgynevezett egyensúly-üveg közül kiválaszt négyet, amelyben kétféle színű folyadék van (alul víz, felül olaj alapú, így nem keverednek). A lényeg, hogy azokat a színeket válassza, amelyiket leginkább közel érzi magához. A folyadékok különféle gyógynövényekből és ásványi anyagokból készülnek.
Az üvegek más-más tartalommal bírnak
A négy üvegnek, melyet a páciens választ ki, más-más a jelentése, az első a személyiségről árulkodik, a második arról, hogy milyen kihívással néz szembe a gyógyulni vágyó, illetve mi gátolja. A harmadik üveg a jelenlegi helyzetről szól, a negyedik pedig a jövőről. A színek elemzésével a terapeuta megállapítja, milyen gondok gyötrik a beteget. A választás után a páciensnek össze kell ráznia az üvegeket, hogy a színek keveredjenek. Ezzel saját energiája is belekerül a folyadékokba, a leülepedés sebességéből pedig arra lehet következtetni, hogy mennyire súlyos a beteg állapota. Az üvegek gyógyhatása többféleképpen is érvényesülhet, ebben is a terapeuta ad tanácsot. Leginkább alkalmazott módszer az, amikor az üvegek tartalmát annál a csakránál kell a bőrbe masszírozni, amelynek a színe a választott folyadék színének felel meg. De van olyan módszer is, hogy az üvegcse tartalma a nézegetése, látványa, marokba szorítása révén fejti ki gyógyító hatását.
A piros – és árnyalatai a gerincoszlopra, a vesékre, a mellékvesékre és a kapcsolódó mirigyekre hat, A narancs – a nemi szervekre, annak mirigyeire, A sárga – az emésztőrendszerre, a hasnyálmirigyre, A türkiz – a mellkasi területre, a csecsemőmirigyre, A kék – a nyaki és torokterületre, a pajzsmirigyre, Az indigó – az arcra, fejre, agyalapi mirigyekre, A lila – az agyvelőre, a tobozmirigyre, A magenta (a sötétkékbe v. sötétbordóba hajló szín) a szeretet, az élet értelmének színe.