Számos páciense szerint csodadoktor, egyes kollégái mégis kétkedve figyelik Dr. Komin Vlagyimir munkáját. Pedig elvei egyszerűek: nem a betegséget, hanem a kiváltó okot kell felszámolni.
Miként kapcsolható egybe a tudatalatti, a lélegzés és a gerincferdülésem?! Nyújtózzak el, kövessen utasításait, válaszoljak kapásból kérdéseire, és kiderül a lényeg - ajánlja a doktor. Engedelmesen szuszogok, fújtatok, tartom vissza a lélegzetem, kutatok emlékeimben. Végül majd a szemem ugrik ki keresztcsontom nyomkodásakor… De már dereng a dolog.
Kelj fel és egyél!
– Két hét alatt 14 kilót fogytam hasnyálmirigy gyulladásom miatt 1993-ban, és a görcsök gyógyszerek és szigorú diéta mellett is rendre visszatértek – meséli Csongovai Hilda, fonyódi könyvelő. – Sokszor feküdtem 6-10 napig kórházban. Infúzión kaptam enni, inni, hogy tehermentesítsék az emésztőrendszert, lohadjon a gyulladás, ám aztán is bébipapin éltem. Az orvosok széttárták a karjukat és semmi jóval nem bíztattak. Sem okot, sem megoldást nem találtak hét éven át. Olvastam a légzésterápiáról, öt éve felkerestem Vologyát: pár kezelés után minden panaszom elszállt. Ehetsz, amit akarsz, mondta… Attól kezdve visszavehettem a csülkös bablevest a menülapra. Érteni akartam a velem történteket, ezért beiratkoztam az iskolájába, ahol elmagyarázták: nem a betegséget, hanem az azt kiváltó okot kell felszámolni. Amikor megszülettek a gyerekek, bepánikoltam, hogyan fogom ellátni egyszerre a családomat, a munkámat?! A megemésztetlen dolgok tették tönkre az emésztőrendszeremet. De az ember önmaga egyetlen biztos gyógyítója – csak valóban akarnia kell a gyógyulást. Begyulladt a lányom szeme, másnap közölte: rájött, mit nem akar látni – és a gyulladás eltűnt! Semmi csepp, kence. Na, ennél többre nem taníthatom. Ma munka, háztartás mellett hospice-kodom, tanítok, rendszeresen meditálok. Egyre jobban érzem magam a bőrömben, ma például balatoni idegenforgalmi látványosságként megtanultam görkorizni. Szuper! Jövőre szörfözést tervezek.
Szuszogj szabadon!
- Nagyapám iskolaigazgató és mágus volt – meséli a doktor. – Mivel az utóbbit a szocializmus helytelenítette, ezért csak halála után mesélte el a nagymama. Édesapám pilótatisztként szolgált, gyerekként majd minden olyan szovjet településen éltem, amelynek reptere volt. Bőrgyógyász, a hagyományos nyugati irányzatban mélyen hívő, a pszichoterápiát hülyeségnek tartó orvos lettem – aki 27 éves korától allergiától, krónikus bélrendszeri és sokízületi gyulladástól szenvedett, semmilyen gyógyszer nem segített. Egy honfitársam 1959-re kifejlesztett egy különleges légzésterápiát, a kollégák kinevették vagy tiltották az alkalmazását, később kiderült: az űrkutatás, az élsport alkalmazta szuper képességek fejlesztéséhez.
Ha kell, engedd el!
– Édesapám háziorvos, én is gyógyítani akartam – a biológián, fizikán túlmutató lelki miértek foglalkoztattak leginkább – mondja Hidvéginé Dr. Török Mária, általános orvos. – Medikusként azonban alig kaptam választ kérdéseimre, a pszichikai képzés nem erőssége az európai orvosegyetemeknek. – Egy embert nem szabad úgy kezelni, mint egy elromlott hajszárítót! A torokfájás, a vakbélgyulladás, a migrén csupán jelzés. Ha a kiváltó ok, a gondolati-érzelmi gubanc nem oldódik, újra és újra meghibásodik a test, azaz megbetegszünk. Diplomám megszerzése után sokáig, sokféle képzésen kerestem szakmai utamat, rengeteg hasznos dolgot tanultam, de mégis maradt hiányérzetem. – Kisbabánk három hónapos magzat korában elbúcsúzott tőlünk – 1995-ben -, ezzel mély válságba sodródtam. Nagyon szerettem volna gyereket, mégsem voltam benne biztos, hogy feladatom-e a gyerekvállalás. A transzperszonális pszichológiáról olvasottak hoztak el Vologya iskolájába, aztán a nyári társkapcsolat-fejlesztő táborába is elmentünk a párommal együtt. Akkor 2003. augusztust írtak, és szeptemberben megfogant a fiam. A saját élete mindenkinek a saját felelőssége, más, legyen az akár orvos is, ritkán segíthet. Pályafutásom alatt ez az első olyan módszer, amely nem akarja a pácienst gyógyító-függővé tenni, hanem megtanít kívülről rálátni önmagamra, így kezelni problémáinkat. Ez jóval nehezebb, de sokkal reményteljesebb a hagyományos orvoslásnál. Örülnék, ha a kollégák is tapasztalnák, hogy például az energialégzés nem vetélytársa a bevett gyakorlatnak – az szükségeltetik sokaknak, sokszor. Ám akiknél hatástalan minden régi protokoll, azt a beteget fontos elengedni, talán éppen egy transzperszonális tréningre. Kapcsolódó anyagok: – Olaj az egészségért – Árulkodnak az arcvonások